Baymak Klima Arıza Kodları

Baymak Klima Teknik Servisi 1 Yıl Garantili, Hızlı ve Kaliteli Servis Hizmeti…

Baymak klima kullanıcıları uzun süre kullandıkları klimanın bakımını yaptırmamalı durumunda farklı arıza sorunları ile karşı karşıya kalabilirler. Özellikle klimanızın yüksek performans ile çalışmasını sağlamak adına düzenli olarak yaptıracağımız bakım etkili kullanım imkanı elde etmenizi sağlayacaktır. Klimanızın vermiş olduğu arıza özellikle ekranda beliren arıza kodu ile anlaşılabilir.

Klimanızın bakım ve onarım işlemleri konusunda alacağınız hizmet ve yapılan müdahale profesyonel bir şekilde yapılması için Baymak klima servisi olarak sizlere yardımcı olmaktayız. Profesyonel ekibimiz yapmış olduğunuz talepleri en kısa süre içerisinde geri dönüş yaparak cihazınızın kontrol edilmesini ve bu sayede oluşan arızaların giderilmesini sağlayarak yeniden kullanıma hazır şekilde cihazı sizlere teslim etmektedir.

Baymak Klima Arızaları

Cihaz devreye girmiyor

Elektrik kesintisi olabilir. Elektriğin gelmesini bekleyin.
Elektrik şalteri kapalı olabilir. Şalteri açık konuma getirin.
Kumandanın pilleri bitmiş olabilir. Pilleri değiştirin.
Cihazın devreye girmesi için set edilmiş olan zaman saati program süresi gelmemiş olabilir. Zaman saati programını iptal edin.

İç ünite hava üflüyor fakat soğutma yapmıyor

Klimanın hava giriş ve çıkışının bloke olmadığından emin olun.
Sıcaklık ayarlaması çalışma konumuna uygun yapılmamış olabilir. Çalışma konumuna uygun sıcaklığı belirleyin.
Kompresör korum fonksiyonu devrede ise fonksiyon devreden çıkana kadar bekleyin.

İç ünite hava üflüyor fakat ısıtma/soğutma kapasitesi yetersiz kalıyor

Sıcaklık ayarlaması çalışma konumuna uygun yapılmamış. Çalışma konumuna uygun sıcaklığı belirleyin.
Hava filtresi toz ve kir nedeniyle tıkanmış olabilir. Filtreyi temizleyin.
Klimanın hava giriş ve çıkışının bloke olmadığından emin olun.
Kapılar veya pencereler açık kalmış olabilir. Kapı ve pencereleri kapatın.

RUN ve Timer lambalarının her ikiside yanıp sönüyor

Dış ünitede anormallik, kompersör arızası, kapasitör arızası, soğutkan yetersiz. Gaz eksik. Bu sorunla karşılaşırsanız merkezimizi arayın.

Timer Lambası yanıp sönüyor

Serpantin sansörlerinde anormallik. Bu arızada Servisleri müdahalesi gerekir. Yetkili merkezimizi arayın.

E57 Arızası

Yetersiz soğutkan, gaz eksikliği, ara tesisat bakır boru kırık, Kompersör basıncı düşük. Yetkili merkezi çağırmanız gerekmektedir.

Baymak Klima Arıza Kodu E1

oda sıcaklığı sensör de arıza olduğunu bildirir.

Baymak Klima Arıza Kodu E2

dış ünite sensör arızası olduğunu bildirir.

Baymak Klima Arıza Kodu E4

Komprosör arızası olduğunu bildirir.

Baymak Klima Arıza Kodu R5

Gaz kaçağı arızası olduğunu bildirir.

Lambanın Yanıp Sönme Durumuna Göre Arızalar

3 saniyede 1 lamba yanıp sönüyor ise iç devre termistörlerin de açık veya kapalı devre olduğunu bildirir.
3 saniyede bir 2 lamba yanıp sönüyor ise dış devre termistörlerin de açık veya kapalı devre olduğunu bildirir.
3 saniyede bir 3 lamba yanıp sönüyor ise aynı anda hem ısıtıyor hem soğutuyor arızası olduğunu bildirir.
3 saniyede bir 5 lamba yanıp sönüyor ise dış üniteler arası iletişim yetersizliği arızası olduğunu bildirir.
cho ortam sıcaklığı sensörü açık veya kapalı devre arızası olduğunu bildirir.
ch1 evep boru sıcaklık açık veya kaplı devre arızası olduğunu bildirir.
ch2 görüntü tuşları bozuk arızası olduğunu bildirir.
ch3 tahliye havası sensörü arızası olduğunu bildirir.

Baymak Klima Bakım İşlemleri

Ev veya ofisinizde kullanmakta olduğunuz klimanızın devamlı olarak kullanılması sırasında performans düşüklüğü ile karşılaşmak istemiyorsanız bu konuda periyodik aralıklara ile cihazınızın bakımını yaptırmanız daha yüksek performans ile etkili şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Cihazın aktif bir şekilde çalışması için yapılacak olan bakım işlemlerinin profesyonel kişiler tarafından yapılması da oldukça önemlidir.

Bu alanda profesyonel ekibimiz ile yapmış olduğumuz çalışmalar sayesinde kullanmış olduğunuz Baymak klimanızın modeline göre gerekli olan işlemler son sistem teknolojiden faydalanılarak yapılmaktadır. Cihazda oluşabilecek arıza durumlarına karşı bakım işlemi sırasında gerekli kontroller sağlanarak ayrıca temizliği yapıldığından yüksek performans ile uzun süreli kullanım imkanı elde edilmektedir.

Baymak Klima Arıza Kodları Nelerdir?

Baymak klima kullananlar için oluşan her türlü arıza da klimanın ekranında beliren arıza kodu cihazın sorunun belirlenmesi konusunda etkili olmaktadır. Bu nedenle Baymak klima arıza kodları yapılacak olan müdahale içinde yönlendirici bir etkiye sahiptir. Ekranda beliren arıza kodu için aşağıda yer alan arıza kodları ve onarım işlemleri konusunda detaylı olarak bilgi alabilir ve bu sayede sorunun nedenini öğrenebilirsiniz.

Arıza koduna göre cihaz içerisinde veya bağlantılarda oluşabilecek problemler karşısında yapabileceğiniz küçük çaplı işlemler ile cihazın yeniden çalışmasını sağlayabilir veya sorunun farklı bir nedenden dolayı ortaya çıkması halinde servisimizi arayarak profesyonel yardım alabilirsiniz. Özellikle cihazın çalışmasını etkileyecek arıza durumlarında mutlaka servisimiz ile iletişime geçerek daha fazla yardım talep edebilirsiniz.

Baymak Klima Servisi

İhtiyaç duyduğunuz her durumda Baymak klima servisi olarak kesintisiz sunmuş olduğumuz hizmetle sizlere yardımcı olmaktayız. Bakım, onarım ve yedek parça değişimi konusunda servisimiz Baymak klima modelleri için profesyonel olarak hizmet vermektedir. Ekibimiz her türlü arıza konusunda yeterli bilgi ve deneyime sahip olarak yapmış olduğu çalışmalar sayesinde sorunun kısa süre içerisinde çözülmesini sağlamaktadır.

Servis hizmetlerimizden yararlanmak istediğinizde iletişim bilgilerinizi kullanarak servisimize ulaşabilir ve dilediğiniz her durumda hizmet talep edebilirsiniz. Bu sayede özellikle ev veya işyerinizde kullandığınız klimaların daha uzun süre yüksek performans ile çalışması konusunda etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı olmaktayız.

Baymak Klima Arıza Sayılmayan Durumlar

Klimanızın çoğu zaman performansının düşmesi veya çalışmaması arızadan kaynaklanabilecek gibi farklı nedenlerden dolayı da bu durum ortaya çıkabilir. Bu nedenle cihazınızın kontrolünü yaparak arıza verip vermediğini anlayabilirsiniz. Özellikle arıza vermesi durumunda ekranda belirecek olan arıza kodları cihazda oluşan sorunun kaynağının belirlenmesi konusunda etkili olmaktadır.

Cihazınızın bağlantısında sorun olması halinde de çalışması durabilir ve bu durum karşısında özelikle bağlantı sorununun çözülmesi halinde cihazınız yeniden çalışır duruma getirilebilir. Cihazın arıza verip vermediğini öğrenmek için ekranda beliren hata kodunu kontrol edebilir veya hata kodu yoksa cihazdan gelen farklı sesleri dinleyerek bu konuda servisimizi arayabilir ve oluşan sorunu aktararak yardım talep edebilirsiniz.

Baymak Klima Yedek Parça Değişimi

Uzun yıllardır kullanmakta olduğunuz klimalarınızı daha uzun süre kullanmak adına oluşan arıza durumlarında veya bozulma olması halinde orijinal yedek parça değişimi ile arızaya neden olan parçanın değiştirilmesi sağlanarak cihazın yeniden çalışır duruma getirilmesi mümkündür. Bu konuda yıllardır hizmet veren servisimiz özellikle kaliteli hizmet sunmak adına orijinal parçalar ile değişim yapmaktadır.

Hizmet talep etmeniz durumunda adresinize gelecek olan ekibimiz tarafından cihazın kontrolü sağlanarak sorunun asıl kaynağı belirlenmektedir. Onarım işlemi yapılması durumunda parçanın bozulması halinde yedek parça değişimi ile cihaz yeniden çalışır duruma getirilmektedir. Bu sayede elinizde bulunan cihazı daha uzun süre kaliteli şekilde kullanım imkanı elde etmenize yardımcı olunmaktadır.

Baymak Klima Destek Hattı

Arıza veya bakım işlemleri için servisimiz ile iletişime geçmek istediğinizde kesintisiz destek hattımızı arayarak servis çağırabilir veya çağırmadan önce yaşadığınız sorun hakkında danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Servisimiz bu konuda uzman ekibiyle sizlere yardımcı olduğundan yaşanan arıza durumlarında kod belirtmeniz halinde sorunu onarıp onaramayacağınız konusunda yardım alabilirsiniz.

Klimanın ekranında beliren kod yaşanan arızanın sebebini gösterdiğinden bu konuda özellikle arıza olmayan durumlara karşı yapacağınız küçük işlemler cihazın yeniden çalışır duruma getirilmesini sağlamaktadır. Özellikle bu tarz konularda servisimizi arayarak yardım talep etmeniz durumunda beklemek zorunda kalmadan cihazınızı yeniden çalışır duruma getirmenizi sağlayabiliriz.

Baymak Klima Teknik Servisi 1 Yıl Garantili, Hızlı ve Kaliteli Servis Hizmeti…

x