Bosch Klima Arıza Kodları

Bosch Klima Teknik Servisi 1 Yıl Garantili, Hızlı ve Kaliteli Servis Hizmeti…

Bosch klima arızaları konusunda profesyonel hizmet ile kaliteli sonuçlar sunulmaktadır. Kullandığınız cihazın arıza vermesi halinde üzerinde beliren kodlar arızanın nedenini ortaya koymaktadır. Bu nedenle arızanın bağlantılardan veya cihazdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Ev veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz klimanızın arıza vermesi durumunda özellikle arzının nedenine göre cihazın kontrol edilmesi ve duruma müdahale edilmesi gerekir.

Cihazınızın uzun süreli kullanımı sırasında oluşabilecek her türlü bakım, onarım ve arıza işlemleri konusunda Bosch klima servisi olarak sizlere profesyonel hizmet vermekteyiz. Özellikle düzenli olarak bakımı yapılmayan veya uzun süreli kullanılan cihazlarda arıza durumu söz konusu olabilir. Bu durumda teknik destek alınması sorunun kısa sürede çözülmesi ve cihazın yeniden çalışır duruma getirilmesi konusunda etkili olmaktadır.

Bosch Klima Arızaları

Ünite çalışmıyor

Elektrik kesintisi olabilir.
Ünitenin fişi çıkmış olabilir. Kontrol edin.
Sigorta atmış olabilir. Kontrol edin.
Uzaktan kumandadaki piller bitmiş olabilir. Pili değiştirin.
Zamanlayıcıda ayarlanan süre yanlıştır. Bekleyiniz veya zamanlayıcının ayarını iptal ediniz.

Klima etkili olarak soğutmuyor / ısıtmıyor

Uygun olmayan sıcaklık ayarı yapılmış olabilir. Sıcaklığı doğru ayarlayınız.
Hava filtresini temizleyiniz.
Evdeki kapı ve pencereleri kapatınız.
İç ve dış ünitenin hava girişi ve çıkışının tıkanmadığından emin olunuz.
Kompresörün 3 dakika boyunca koruması etkinleştirilmiştir. Sorun devam ederse Bosch klima tamiri servisimizi arayınız.

Odada tuhaf bir koku var

Kokunun odadaki mobilyalar ve giysilerdeki nemlerden kaynaklanmadığını kontrol edin. Aksi taktirde Bosch klima servisi çağrı merkezimizi arayın.

Klima gürültülü şekilde çalışıyor

Su akıtıyormuş gibi bir ses varsa normaldir.
Sıkışmış bir hava sesi ise ısıtma işlemi sırasında, buz çözülme işleminin başlangıcında ve bitiminde gerçekleşir. Rahatsız edici boyuta ulaşması halinde Bosch klima servisi çağrı merkezimizi arayın.

Uzaktan kumanda aletinin göstergesi silik

Piller bitmiş veya yanlış yerleştirilmiş olabilir. Kontrol ediniz.

Mekan homojen şekilde havalanmıyor

Klimanızın dikey ve yatay kanatlarının yönünü ayarlayarak oda sıcaklığının ve hava akımının oda içinde eşit dağılmasını sağlayın.

E1 Hata kodu

Sensör arızasıdır. Klimanız oda sıcaklığını algılayamıyor olabilir.

E2 Hata kodu

Dış ünitenin sensör arızasıdır.

E3 Hata kodu

Evaprotör sensör arızasıdır. (Buharlaştırıcı – Soğutma serpantini)

E4 Hata kodu

Klima komprasör arızasıdır.

E5 Hata kodu

Klimanızda gaz kaçağı vardır gaz kaçağı olan durumlarda muhakkak servis çağırmanız gerekmektedir.

E10 Hata Kodu

Kompresörde emme basıncı arızası Servise başvurun

E13(*) Hata Kodu

Kompresör fazı arızalı Servise başvurun

E14(*) Hata Kodu

Kompresör fazı yanlış bağlanmış Servise başvurun

P4 Hata Kodu

İç mekan ünitesi buharlaştırma ısısının aşırı
düşük ya da yüksek olması nedeniyle bir kompresör koruma özelliği otomatik olarak etkin hale getirilmiş. Üniteyi kapatın, hava filtresini temizleyin, üniteyi tekrar başlatın Bu işe yaramazsa lütfen servis personeline haber verin.

P5 Hata Kodu

Dış mekan ünitesi kondansatörü ısısının aşırı yüksek olması nedeniyle bir kompresör koruma özelliği otomatik olarak etkin hale getirilmiş Üniteyi kapatın. Hava girişinde herhangi bir engel olmamasını kontrol edin, aksi takdirde servis personelini çağırın.

P7 Hata Kodu

Dış mekan ünitesinin tahliye ısısı çok yüksek, kompresör korumaya geçiş

P9 Hata Kodu

Donma önleyici hava fonksiyonu gerçekleşir Isı yeterince yüksek olduğunda fonksiyon otomatik olarak durmaktadır.

P10 Hata Kodu

Tahliye basıncı koruması Servise başvurun

P11 Hata Kodu

Emme basıncı koruması Servise başvurun

P12 Hata Kodu

Mevcut aşırı yük koruması Servise başvurun

p13 Hata Kodu

HS Donma giderme başlar Donma giderme işlemi tamamlandıktan sonra ünite otomatik olarak yeniden çalışmaya başlayacak ve iç mekan Isı Eşanjörünün ısısı yükselecektir.

Bosch Klima Bakım

Klimanızı yüksek performans ile çalışmasını sağlamak için özellikle periyodik olarak bakımını yaptırmanız gerekir. Periyodik bakımı yapılan cihazlar daha uzun süre yüksek performans ile çalışacağından kaliteli sonuçlar elde edilebilir. Kullandığınız cihazın profesyonel bir şekilde bakımını yaptırmak istediğinizde sizlere sunmuş olduğumuz servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Talep etmeniz durumunda cihazınızın profesyonel bir şekilde bakımı yapılarak daha yüksek performans ile çalışması sağlanmaktadır. Uzman ekibimiz bu konuda gerekli her türlü bilgiye sahip olarak yapmış olduğu çalışmalarda özellikle son sistem teknolojik ekipmanlar kullanarak cihazın etkili şekilde bakımının yapılmasını sağlamaktadır. Bu sayede uzun süre sorunsuz olarak cihazınızı kullanma imkanı edebilirsiniz.

Bosch Klima Servis Hizmeti

Servisimiz bakım, onarım, yedek parça değişimi gibi pek çok farklı konuda sizlere yardımcı olmaktadır. Yapılacak işlemler öncesinde cihazın kontrol edilmesi ve varsa arıza bildirimi durumunda Bosch klima arıza kodları çerçevesinde sorunun giderilmesi için çalışma yapılmaktadır. Özellikle klimanızın ekranında beliren arıza kodları farklı sorunların ortaya çıktığını gösterdiğinden bu konuda sistem üzerinden daha detaylı bilgi alabilir ve sorunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Arıza olması halinde beliren hata koduna göre cihazınızın sorunun ne olduğu belirlenmektedir. Bunun için servisimizle yapacağınız görüşmelerde ekranda beliren hata kodunu bildirmeniz sizlere yardımcı olmamız adına etkili olacaktır. Yapılacak yönlendirme sayesinde küçük çaplı sorunlarda cihazınızı yeniden çalışır duruma getirilmesi için danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bosch Klima Servisi Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler

Bosch servisi çağırmadan önce klimanızın sorununun bağlantıdan veya cihazdan olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Klimanızın çalışmamasının pek çok farklı nedeni olabileceğinden özellikle elektrik kesintisi veya yeterli enerji sağlanamaması gibi pek çok farklı sorunda cihaz hata verebileceğinden ekranda beliren hata kodunun incelenmesi ve sistemde yer alan kodlara göre hareket edilmesi sorunun çözülmesini sağlayabilir.

Servis çağırmadan önce bu konuda daha detaylı bir inceleme yapmanız ve gerekli kontrolleri sağladıktan sonra gerçekten cihazın arıza verip vermediğini anlamanız halinde oluşan arızalara karşı servisinize arayabilirsiniz. Ayrıca danışmanlık hizmeti almak istediğinizde bu konuda bizlerle iletişime geçerek oluşan sorun hakkında daha fazla bilgiye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bosch Klima Yedek Parça Değişimi

Bosch klima kullananlar oluşan arıza veya bozulma durumunda cihazın kontrol edilmesi için profesyonel yardım talep ederek bu şekilde yeniden çalışır duruma getirilmesini sağlayabilirler. Servisiniz bu konuda sizlere orjinal yedek parça değişimi ile oluşan arızanın parçalardan kaynaklanması halinde yeniden cihazınızı çalışır duruma getirmek için parça değişimi yapmaktadır.

Gerekli kontrollerin sağlanmasının ardından sorunun asıl kaynağı belirlenerek bu şekilde onarım işlemi mümkün olmaması halinde parça değişimi yapılarak cihazın yeniden çalışması sağlanmaktadır. Profesyonel ekibimiz kullanmış olduğunuz her model klima üzerinde aynı şekilde çalışma yaparak etkili sonuçlar elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

Klima Arızası Nasıl Anlaşılır?

Ev veya işyerinde kullandığınız klimanın çalışmaması durumunda ekranda arıza kodu belirmesi halinde arıza verdiğini anlayabilirsiniz. Ayrıca bazı durumlarda ekranda arıza kodu olmasa da cihaz farklı nedenlerden dolayı arıza vermiş olabilir. Bu nedenle cihazınızın çalışmaması halinde ekranı kontrol etmeniz ve ekranda beliren hata kodunu sistem üzerinden inceleyerek karşılığını öğrenmeniz cihazın sorunu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Ekranda beliren hata kodu farklı nedenlerden dolayı cihazın çalışmamasını gösterdiğinden bu konuda yapılacak olan onarım işlemleri hakkında da sistemden bilgi alabilir ve bu sayede müdahale edebileceğiniz durumlarda cihazınızı yeniden çalışır duruma getirebilirsiniz. Küçük çaplı sorunlarda yapabileceğiniz işlemler özellikle bağlantı sorunları veya cihazın çalışmasını engelleyen arıza durumlar olacağından bu konuda daha detaylı bilgi almak adına servisimiz ile görüşme yapabilirsiniz.

Bosch Klima Onarım İşlemleri

Kullandığınız farklı model klimalarda oluşabilecek her türlü arıza konusunda servisimiz uzman personeli ile gerekli onarım işlemlerini yapmaktadır. Destek hattınızdan bizlere ulaşarak servis çağırmanız durumunda adresinize gelen ekibimiz tarafından gerekli kontroller sağlanarak bu şekilde cihazın sorunu belirlenmektedir.

Cihazda oluşan sorunun asıl kaynağı belirlendikten sonra onarım işlemleri yapılarak cihazın yeniden çalışır duruma getirilmesi sağlanmaktadır. Onarım işlemleri sırasında özellikle parça kaynaklı sorunlar olması halinde parçanın değiştirilmesi cihazın yeniden çalışmasını sağlayacağı için orjinal parça desteğiyle çalışma yapılmaktadır.

Bosch Klima Teknik Servisi 1 Yıl Garantili, Hızlı ve Kaliteli Servis Hizmeti…

x