Bosch Kombi Arıza Kodları

Bosch Kombi Teknik Servisi 1 Yıl Garantili, Hızlı ve Kaliteli Servis Hizmeti…

Kombilerin yoğun şekilde kullanıldığı özellikle kış aylarında çeşitli arızalar meydana gelmektedir. Bosch kombi arıza kodlarının ne anlama geldiği konusunda bilgi içeren yazımızda kombi hataları ile ilgili sizlere yararlı bilgiler sağlıyoruz.

Bosch kombilerde sık karşılaşılan arıza kodları ve çözümleri aşağıda yer almaktadır.

Bosch Kombi A2  Hata Kodu Çözümü

Kombi içerisinde biriken gaz sürekli olarak tahliye edilmektedir. Çeşitli sebeplerden dolayı yanma odasında meydana gelen gaz tahliye edilmediğinde burada bulunan sensörler gaz birikmesini algılar. Sensörlerin kontrol edilmesi ve bağlantılarının incelenmesi gerekir. Tıkanmış bölüm bulunuyorsa temizliğinin yapılması gereklidir. Değişmesi gereken bir sensör ise değişimi yapılabilir. Uzmanlık gerektiren bir işlem olduğu için teknik personel müdahalesi gereklidir. Arızanın devam etmesi durumunda servisimizi arayarak randevu talep edebilirsiniz.

Bosch Kombi A3 Arızası Çözümü

Kombi içerisinde biriken gaz sürekli olarak dışarı gönderilmektedir. Çeşitli sebeplerden dolayı tahliye gerçekleşmezse bazı bölümlerde aşırı ısınmalar meydana gelecektir. Bu durumda aşırı sıcaklık sensörler tarafından algılanarak kombiyi durdurmaktadır. Arızanın çözümü için uzmanlık gerektiren bir kontrol gerçekleştirilmelidir.  Kontroller gerçekleştirildiğinde değişmesi gereken parça varsa yenisiyle değiştirilmelidir. Arızanın devamı durumunda servisimizi arayarak servis kaydı yaptırabilirsiniz.

Bosch Kombi A4 Hatası ve Çözümü

Kombi içerisinde biriken gaz sürekli olarak dışarı verilmektedir. Çeşitli sebeplerden dolayı tahliye gerçekleşmediği bazı durumlarda ortama atık gaz yayılması görülebilir.  Bu durumda A4 arızası belirerek kombiyi durur. Arızanın çözümü için uzmanlık gerektiren bir kontrol yapılması gerekir.  Kontroller gerçekleştirildiğinde değişmesi gereken bir sensör varsa yenisiyle değiştirilmelidir. Arızanın devamı durumunda servisimizi arayarak randevu alabilirsiniz.

Bosch Kombi A7 Arızasının Çözümü

Kombilerde sıcak su akışını izleyerek kombiye gönderen çeşitli sensörler bulunmaktadır, okudukları değerleri elektronik olarak karta iletirler. Akışının debisini ölçmek değil, sıcaklığının kombinin verdiği sıcaklığa göre değişimini izlemek için yerleştirilmiş bulunan bir sensördür. Sıcaklık okuyucu sensörün arızası durumunda kombi arızaya geçerek durur. Sensör kabloları kontrol edilmelidir. Sensör ölçümleri yapılmalıdır. Arızalı olduğu görülmüşse yenisiyle değiştirilmelidir. Bazı modellerde birden fazla sıcaklık ölçen sensör bulunmaktadır. Sistem üzerindeki bütün sensörler kontrol edilmeli arızalı olanlar değiştirilmelidir. Kontrol ve değişim işlemi cihaz içinde gerçekleştirilen teknik bir işlem olduğundan dolayı mutlaka teknik personel tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Teknik servisi arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Bosch Kombi A8 Hata Kodunun Anlamı ve Çözümü

Cihazı elektronik olarak haberleştiği kısımlar arsında meydana gelen bir iletişim sorunu olduğunu gösteren bir hata kodudur. Cihaza bağlı bulunan termostat varsa termostatın bağlantıları ve doğru çalıştığını gözlemlemek gerekir. Cihazın üzerinde kart bağlantısı yapılan noktalarda meydana gelmiş bir kesintinin olup olmadığı iyice kontrol edilmelidir. Termostat üzerinden kablolu ya da kablosuz olarak veri aktarımı yapılmıyor olabilir. Elektronik kart üzerinden yapılacak bir kontrol olması nedeniyle sıvı temasına çok dikkat edilmelidir. Kombi üstündeki parçalar kolay çıkarılmaya elverişli olarak yapıldığından en küçük bir yanlış harekette basınçlı su elektronik kısımlarda sıvı teması oluşturacaktır. Arıza durumunda teknik servisimizi arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Bosch Kombi B1 Arızası Çözümü

Kombide kod anahtarı ile ilgili oluşan bir problemdir. Kod anahtarı bulunan kombilerde gözlenen bir hatadır. Kod anahtarınızın cihaz tarafından algılanmadığını gösterir. Kombi reset konumu aktive edilerek yeniden okunma sağlanmalıdır. Reset işlemiyle de sorun çözülmüyorsa kod anahtar numarasını kontrol etmek gerekir. Doğru şekilde yerleştiğinden emin olunmalıdır. B1 hatası süreli olarak devam ederse teknik servis desteği almanız gerekebilir.

Bosch Kombi B2 ve B3 Hata Kodu Çözümü

Bosch kombilerde görülen B2 ve B3 hata kodu elektronik kart üzerindeki parçaların zarar görmüş olmasından kaynaklanabilen bir hata kodudur. Kombide bulunan elektronik kartının değişmesi gerekebilir. Elektronik kartın tamirinin yapılması gibi durumlara sorun tam olarak çözülememekte yakın zamanda başka sorunlar oluşabilmektedir. Elektronik kartın yenisiyle değişiminin yapılması daha sağlıklı bir yöntemdir. Arızanın çözümü için servisimizi arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Bosch Kombi C3 Hata Kodu Çözümü

Kombi içerisinde biriken gaz havalandırma sistemleri tarafından sürekli olarak tahliye edilmektedir. Çeşitli sebeplerden dolayı yanma odasında meydana gelen gaz, tahliye edilemediğinde burada bulunan sensörler gaz birikmesini algılar. Kombi arızaya geçerek durma konumuna geçer. Sensörlerin kontrol edilmesi ve bağlantılarının incelenmesi gerekir. Tıkanmış bölüm bulunuyorsa temizliğinin yapılması gerekir. Ölçümler sonucunda değişmesi gereken bir sensör varsa ise değişimi yapılmalıdır. Kombiye müdahale uzmanlık gerektiren bir işlem olduğu için teknik personel desteği gereklidir. Arızanın devam etmesi durumunda servisimizi arayarak randevu talep edebilirsiniz.

Bosch Kombi C6 Arıza Kodu Çözümü

Cihaz üzerinde bulunan sensörler cihazınızın düzgün çalışıp çalışmadığını sürekli kontrol ederler. Cihazın atık gaz tahliyesi için kullandığı fanın normal şekilde çalışmadığını gösteren bir arızadır. Fan motoru incelenmeli, ölçümleri yapılmalıdır. Voltaj ve bağlantı kontrolleri yapıldıktan sonra ilgili parçalara da bakılarak parçanın değişimi sağlanmalıdır. Parça kontrolü ve değişimi teknik detay gerektiren bir işlemdir. Kullanıcıların müdahalesi önerilmemektedir. Arızanın çözümü için teknik destek almalısınız. Teknik destek için servisimizi arayarak randevu alabilirsiniz.

Bosch Kombi CC Hatası Çözümü

Kombinizin dış hava sıcaklığı değerlerini okuyan termostatı bulunmaktadır.Bu arıza kodu bu sensörle ilgilidir. Kombi ekranında CC hata kodu görünüyorsa dış termostat algılanmadığı için termostatın bağlantıları kontrol edilmelidir. Ölçümler sonucunda bağlantılarda bir sorun gözlemlenmiyorsa termostatın arızalı olabileceği düşünülmelidir. Teknik detay gerektiren işlemlerin gerçekleştirilmesi için servisimizi arayarak servis randevusu alabilirsiniz.

Bosch D3 Arıza Kodunun Çözümü

Kombinin içinde meydana gelen işlemleri sırasıyla takip eden bir elektronik kart bulunmaktadır. Kartın herhangi bir işlevi gerçekleştirememesi durumunda kullanıcıya ve teknik personele arıza hakkında yol gösterir. D3 arıza kodu ise harici sıcaklık limitinde veya 8,9 köprülerinde eksiklik bulunduğunu göstermektedir. Bu hatanın çözülebilmesi için teknik servis müdahalesi gereklidir. Kombide yapılacak işlemler için servisimizi arayarak randevu alabilirsiniz.

Bosch Kombi D5 Hata Kodu İle İlgili Arıza Çözümü

Harici sıcaklık modülü üzerinde bulunan harici ısı sensörünün arızalı olduğu anlamını taşıyan koddur. Kablo bağlantıları ve soket bağlantıları kontrol edilmelidir. Sensör ölçümleri yapılmalıdır. Arıza çözümü için teknik servis müdahalesi gereklidir. Arıza için servisimizi arayarak servis kaydı oluşturmanız gereklidir.

Bosch Kombi EA Hatasının Çözümü

EA arıza kodu kombide herhangi bir sorundan dolayı alevin söndüğünü anlatmaktadır. Kombinin normal çalışma performansında alevin sönmesi durumunda kombi alev oluşturmayı birkaç kez daha dener. Alev yine de oluşmazsa EA arızası ekranda belirir. Kombiye gaz girişi olmaması, gaz basıncının yetersiz olması gibi durumlarda ekranda beliren bir hatadır. Kombinin gaz girişinde ve binada sorun olmadığı anlaşılması gerekir. Bunun için evdeki diğer doğalgazlı cihazlar kontrol edilebilir. Bu kısımlarda bir sorun gözlemlemiyorsanız teknik servis çağırabilirsiniz.

Teknik servis kısmında ise kombide ateşlemeyi meydana getiren EA hatası kombinize gaz girişinin olmadığı veya yetersiz olduğu durumlarda meydana gelmektedir. Kombiye giren gazın basıncı test cihazlarıyla kontrol edilmeli, gaz şebekesi bağlantıları, ateşleme sağlayan aksamlar, elektrotlar, ve iyon kabloları ile bağlantı yerleri, atık gaz tahliye borusu gibi kısımlar öncelikle kontrol edilmelidir. Sorun devam ediyorsa servisimizi arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Bosch Kombi E2 Hata Kodu Çözümü

Kombiler radyatörlere gönderdiği ve geri topladığı suyun sıcaklığını sürekli olarak ölçmektedir. E2 kodu Radyatöre giden suyla ilgili olarak konumlandırılmış sıcaklık sensörü ile ilgili bir problem olduğunu gösterir. Bu sensör bazı modellerde etrafında özel iletken kimyasal kaplı olarak sensör için hazırlanmış bir yuvada konumlanmış durumdadır. Bu sensörün kablo soket ve bağlantı kontrolü yapılması gerekir. Değişimi ve kontrolü durumlarında aynı şeklilde çalışmaya devam edebilmesi için yuvaya iyice yerleştirilmesi gerekir. E2 arızasını oluşturan bu sensörün , değişim ve kontrolü teknik bir işlemdir. Bu hatanın çözümü için teknik personel müdahalesi gerekir. Servisimizi arayarak randevu alabilirsiniz.

Bosch Kombi E9 Arıza Kodu Çözümü

Kombilerin içinde birçok güvenlik elemanı yer almaktadır. Kombideki emniyet termostatı, Atık gaz emniyeti sensörü, basınç kontrol sensörü gibi sensörlerde bir sorun oluştuğunu gösteren bir arıza kodudur. Reset yapıldıktan sonra kombi devreye girmez. Aynı kodu göstermeye devam eder. Arızanın çözümü için sensörlerde soket, bağlantı ve iletkenlik ölçümleri yapılması gerekir. Sensörlerde bir arıza meydana gelmişse sensörün değişimi yapılmalıdır. Sensör değişimi uzman müdahalesi gerektiren bir iştir. Birçok sensör yüksek basınç altında çalıştığından çıkarılması durumunda elektronik aksamlar üzerinde sıvı teması kaynaklı arızalar meydana gelebilir. Servisimizi arayarak arıza kaydı oluşturabilir ve randevu alabilirsiniz.

Bosch Kombi FA Hata Kodu Çözümü

Gaz kesildiği durumda kombi içinde atık gazlar tahliye edilir. Kombide gaz kesildiği halde alev devam ediyorsa FA arızası görülür. Alev algılama kısımları kontrol edilmelidir. Uzman desteği gereklidir. Arıza devam etmesi durumunda teknik destek almak için servisimizi arayabilirsiniz.

Bosch Kombi FD Hatası Çözümü

50 saniyeden fazla reset tuşuna basıldığında ya da reset tuşu basılı kaldığında görülen bir arıza kodudur. Ön kısımda elle bir müdahale yapılabiliyorsa reset tuşu geri çekilmelidir. Elektronik kart üzerinde tuştu bir sorun oluştuysa teknik destek alınması gerekir.

Bosch Kombi F0 Arıza Kodu ile İlgili

Kombinin içinde meydana gelen işlemleri sırasıyla takip eden bir elektronik kart bulunmaktadır. Kartın herhangi bir işlevi gerçekleştirememesi durumunda kullanıcıya ve teknik personele arıza hakkında yol gösterir. F0 arıza kodu kombi cihazının elektronik ana kartının arızalı olabileceğini gösteren bir koddur. Kombiye teknik personel müdahalesi gereklidir. Kombinizdeki arızanın çözümü için servisimizden randevu alabilirsiniz.

Bosch Kombi F1 Hata Kodu Çözümü

Kombi cihazında oluşturulan gaz alevlendirilmesi suretiyle ısı üretme sistemi kombideki elektronik kart tarafından sürekli izlenmektedir. Gerekli kısımlara komutlar gönderilerek sürekli kontrollü yanma sağlanmaktadır. Elektronik Kartın herhangi bir işlevi gerçekleştirememesi durumunda kombi, kullanıcıya ve teknik personele arızanın oluştuğu sistem ve parça hakkında bilgi verir. F1 arıza kodu kombinizin elektronik kartı arızalı olabileceğini gösteren bir koddur. Kartın bağlantıları kontrol edilmeli değişim ya da onarım yapılmasına karar verilmelidir. Teknik destek almak için servisimizden randevu alabilirsiniz.

Bosch Kombi F7 Arıza Kodu Çözümü

F7 arızası cihazınız kapalı olduğu halde bir alev oluştuğunun gözlemlendiğini bildiren arıza kodudur. Gaz kaçağından şühelenilmeli, baca bağlantıları kontrol edilmelidir. Elektronik kartın tepkileri izlenmelidir. Cihaz üzerinde dikkatle kontrol ve gözlem yapılarak incelenmesi gereken bir arızadır. Tüketici müdahalesi önerilmez. Teknik servis müdahelesi gereklidir.  Bu arızanın gözlemlenmesi durumunda servisimizi arayarak randevu alabilirsiniz.

Bosch Kombi Teknik Servisi 1 Yıl Garantili, Hızlı ve Kaliteli Servis Hizmeti…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x