Buderus Kombi Arıza Kodları

Buderus Kombi Teknik Servisi 1 Yıl Garantili, Hızlı ve Kaliteli Servis Hizmeti…

HIZLI ULAŞIM

Buderus FC Kombi Arıza Kodları
Buderus Logomax Kombi Arıza Kodları
Buderus GB 162 Kombi Arıza Kodları
Buderus GB O22 Kombi Arıza Kodları

 

BUDERUS FC KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Buderus kombi 1 Arıza Kodu
Buderus kombi 2 Arıza Kodu
Buderus kombi 3 Arıza Kodu
Buderus kombi 4 Arıza Kodu
Buderus kombi 5 Arıza Kodu
Buderus kombi 6A Arıza Kodu
Buderus kombi 7 Arıza Kodu
Buderus kombi 8 Arıza Kodu
Buderus kombi 9 Arıza Kodu
Buderus kombi E Arıza Kodu

Buderus kombi 1 Arıza Kodu

Kombide Baca Çekişi Yok anlamına gelen arızadır. Eski tip bacalı bir cihaz kullanıyorsanız bacanın yerinde sağlam şekilde bulunduğunu kontrol etmelisiniz. Bacalı değil hermetik bir cihaz kullanıyorsanız kombide hava çekişini algılayan sensörler kontrol edilmelidir.

Buderus kombi 2 Arıza Kodu

Kombinin ısıtma ünitesinde aşırı Isınma oluştuğunu gösteren arızadır. Kombinin yanma odası hava alıyor anlamına gelebilir. Sistemdeki bağlantılar kontrol edilmelidir. Sirkülasyon motorundan hava alınması gerekebilir.

Buderus kombi 3 Arıza Kodu

Kombide alev oluşmadığını gösteren arızadır. Alev oluşmamasının birinci sebebi kombiye gaz gelmemesidir. Dairenin ve kombinin gaz vanası kontrol edilmelidir.  Ocağını yakarak dairede gaz olduğundan emin olunmalıdır. Sorun devam etmesi halinde 2-3 kez reset yapılmalıdır.

Buderus kombi 4 Arıza Kodu

Pompanın sirkülasyonu sağlayamadığını belirten koddur. Pompa arızalı olabilir, ısı sensörlerinde sorun olabilir, petek temizliği yapılması gerekebilir. Arıza onarımı marka üzerinde uzman personel tarafından yapılmalıdır.

Buderus kombi 5 Arıza Kodu

Kullanma Suyu sıcaklığının yüksek olduğunu gösteren hatadır. Üç yollu gurupla ilgili bir sorun yaşanıyor olabilir. Elektronik kart üzerinde de bir hata bulunabilir. Yetkili servis kontrolü gereklidir.

Buderus kombi 6A Hata Kodu

Kombide denemelere rağmen alev oluşmadığını bildiren hatadır. İyonizasyon sisteminin tamamı kontrol edilmelidir.  Arıza devam ediyorsa elektronik kartın değişimi sağlanması gerekebilir. Kart değişimi uzman teknisyen tarafından sağlanmalıdır. Sıvı teması riski herzaman göz önünde tutulmalıdır.

Buderus kombi 7 Arıza Kodu

Kombinin bacasında hava akışını kesildiğini belirten hatadır. Baca kontrol edilmelidir. Eğer bacada bir sorun yoksa hava çekişini algılayan sensörler kontrol edilmelidir. Arızalı olduğu görülürse değiştirilmelidir.

Buderus kombi 8 Arıza Kodu

Kombide kısa devre oluşmuştur. Sigorta kontrol edilmelidir. Tekrar tekrar sigorta atıyorsa elektronik kart kontrol edilmelidir. Detaylı elektriksel ölçümler yapılmalıdır. Arıza sonunda reset yapılarak kombi çalıştırılmalıdır.

Buderus kombi 9 Arıza Kodu

Kombinin anakart bağlantılarında bir sorun tespit edildiğinde bu hata ortaya çıkar. Elektronik kart sağlamlık kontrolü yapılmalıdır. Kart arızalı ise yenisiyle değişim sağlanmalıdır.

Buderus kombi E Arıza Kodu

Şebeke kaynaklı elektriksel sorun arızasıdır.  Voltajın düzenli olmadığı bölgelerde kombide bu arıza konu oluşur. Arıza sürekli tekrar ediyorsa regülatör takılmalıdır. Voltaj dengesizliği ve düzensizliği elektronik kart arızalarına sebep olabilir.

 

BUDERUS LOGOMAX KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Buderus Logomax Kombi CL Hata Kodu

Kombide sıcak su kullanım suyu ısı ölçen sensörde hata olabileceğini belirten bir koddur.  Bu hatayla karşılaşılması durumunda sensör kabloları kart bağlantıları yapılmalı sensör elektriksel ölçümleri gerçekleştirilmelidir.  Tutarsız değerler okunduğundan sensör değişimi yapılmalıdır. Uzman müdahalesi gerektiren bir işlemdir.

Buderus Logomax Kombi SH Hata Kodu

Kombide tümleşik bulunan EMS işletiminde hata oluştuğunu belirten bir hatadır. Bu durumda Elektronik kart üzerinde ve EMS ünitedi üzerinde kontroller yapılması gereklidir.  Uzman desteğine başvurulması gerekir.

Buderus Logomax Kombi CP Hata Kodu

Kombi sıcak kullanım suyu ile ilgili mevcut bulunan sensörlerin görevini yapmadığını belirten hata kodudur. Sensörlerin kablo bağlantıları kontrol edilmelidir. Ölçümleri gerçekleştirilmelidir. Sıcak soğuk su sistemi kontrol edilmelidir.

Buderus Logomax Kombi 9C Hata Kodu

Kod anahtarı ile ilgili bir arıza kodudur.  Kod anahtarının yerine tam yerleştiğinden emin olunmalıdır. Kod ölçümleri yapılmalıdır. Gerekirse yenisiyle değiştirilmelidir. Teknik servis desteği gereklidir.

Buderus Logomax Kombi 3A Hata Kodu

Atık gaz tahliyesinin işlevini tam olarak yerine getirmediğini belirten arıza kodudur. Bağlantılı sensörlerin kontrol ve ölçümleri yapılmalıdır.  Teknik destek gereklidir. Uzmanlık gerektiren bir işlemdir.

Buderus Logomax Kombi QP Hata Kodu

Bu hata kodu hava tahliyesi için kontrol yapan güvenlik elemanında işlev kaybı olduğunu gösterir. Elektriksel ölçümleri yapılmalıdır. Gerekiyorsa sensör değişimi yapılmalıdır. Uzman müdahelesi gereken bir işlemdir. Elektriksel kaçaklara dikkat edilmelidir.

Buderus Logomax Kombi 3C Hata Kodu

Atık gaz sisteminde yeterli tahliye yapılmadığını gösterir. Gerekli kontroller yapılmalıdır. Baca uzunluğu kontrol edilmelidir. Arıza çözümü için teknik servis müdahalesi gereklidir.

Buderus Logomax Kombi (-) Hata Kodu

Harici termostat arızası hata kodudur. Bağlantılar kontrol edilmelidir. Kopma, kısa devre gibi arızaların tespit edilmesi için ölçümler yapılmalıdır. Gerekliyse parça değişimi yapılmalıdır.

Buderus Logomax Kombi 2E Hata Kodu

Tesisat su basıncının kombinin çalışabilmesi için gerekli düzeyin altına düştüğünü gösteren hatadır. Sık basınç düşmesi meydana geliyorsa kombi bakımı yapılmalıdır. Uzman bir tesisatçıya tesisat kaçak kontrolleri yaptırılmalıdır.

Buderus Logomax Kombi 8Y Hata Kodu

Sıcaklık sensörleri ve sıcaklık sınırlayıcıları kontrol edilmelidir. Kablo bağlantıları ve sensör ölçümleri yapılmalıdır.

Buderus Logomax Kombi 2P Hata Kodu

Sıcaklığın belirlenen limitlerin üzerine çıkması durumunda ortaya çıkar koddur. Sistemde ani bir yükselme meydana geldiğini belirtir. Sensör kontrolleri yapılmalıdır. Arızaya ilişkin parçalar uzman teknisyen tarafından incelenmelidir.

Buderus Logomax Kombi 4C Hata Kodu

Emniyet termostatı arızası ile ilgili bir sorundur. Gerekli kontroller yapılarak, elektronik kart ve sensör üzerinde ölçümler yapılmalıdır. Arıza sensörü değişimi gerekliyse değiştirilmelidir.  Tesisatta meydana gelebilecek hava kontrolleri de yapılmalıdır.

Buderus Logomax Kombi 6A Hata Kodu

6A arıza kodu kombide herhangi bir sorundan dolayı alevin söndüğünü gösteren bir koddur. Kombiye gaz girişi olmaması, sistemdeki gaz basıncının yetersiz olması gibi durumlarda oluşan bir hatadır. Kombinin gaz girişinde ve binada gaz basıcı ve kesintisiyle ilgili bir sorun olmadığı anlaşılması gerekir. Buna rağmen arıza devam ediyorsa teknik servis desteği sağlanmalıdır.

Buderus Logomax Kombi EC Hata Kodu

Kombinin ateşleme sistemi kabloları kontrol edilmelidir. Soket üzerinde oksitlenme olup olmadığına bakılmalıdır. Arıza devamı durumunda servis müdahalesi gereklidir.

Buderus Logomax Kombi 3C Hata Kodu

Atık gaz tahliyesi yapan fan motorunda meydana gelen bir arızayı belirten koddur. Bağlantıları kontrol edilmeli ve elektriksel ölçümleri yapılmalıdır.

Buderus Logomax Kombi EL Hata Kodu

Şebeke bağlantılı olarak voltaj dalgalanması arızasıdır. Düşük voltaj cihazın çalışmasını durdurur ve EL arızasına yol açar. Arıza çözümü için regülatör kullanılmalıdır.

Buderus Logomax Kombi 6C Hata Kodu

Cihaz devrede olmadığı halde ateşleme yapma sorunudur. Cihaz içindeki ateşleme bağlantılarının incelenmesi gerekir. Servis desteği gereklidir.

Buderus Logomax Kombi EP Hata Kodu

Reset tuşuna uzun süre basılınca meydana gelen bir hatadır. Tekrar reset yapılarak kontrol edilmelidir. Eğer reset tuşunda fiziksel deformasyon varsa elektronik kart üzerindeki tuş etkileşimleri kontrol edilmelidir. Arıza devamı durumunda servis desteği alınmalıdır.

Buderus Kombi 4Y Arıza Kodu

Gidiş suyu sıcaklık sensöründe meydana gelen bir arızaya ilişkin hata kodudur.  Bağlantıları kontrol edilmeli ölçümleri yapılmalıdır. Gerekli ise sensör değişimi sağlanmalıdır.

 

BUDERUS GB 162 KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Buderus GB 162 Kombi Arıza Kodu OA

Sistemde aşırı ısınma sorununu gösteren bir hatadır. Sirkülasyon sistemi kontrol edilmelidir. İç ve dış filtreler kontrol edilmelidir. Isı aktarımının doğru yapıldığından emin olunmalıdır. Sistem elemanlarının havaları kontrol edilmelidir. Tank gaz kontrolleri yapılmalıdır.

Buderus GB 162 Kombi Arıza Kodu OY

Sistemin çalışması için gereken basınç miktarıyla ilgili bir arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Sistem basıncı kontrol edilmelidir. Manometrenin doğru ölçüm yaptığındna emin olunmalıdır.

Buderus GB 162 Kombi Arıza Kodu 2E

Cihaz doldurma vanasından sisteme su takviyesi yapılmalıdır. Sistem bsıncının normal şekilde yükseldiğinden emin olunmalıdır.  Arıza devam etmesi durumunda servis desteği gereklidir.

Buderus GB 162 Kombi Arıza Kodu  2F

Gidiş ve dönüş kalorifer sistemi sıcaklık sensörleri tutarsız değerler gözlemlediğinde meydana gelen koddur. Sistemin havası alınmalıdır. Petek vanaları kontrol edilmeli ve petek temizliği yapılmalıdır.

Buderus GB 162 Kombi Arıza Kodu 2L

Sistemdeki radyatör gidiş ve dönüş sisteminde bulunan sıcaklık sensörleri kontrol edilmelidir. Sistemde doğru ısı aktarımı yapıldığından emin olunmalıdır. Kablo temassızlığı kart bağlantı noktaları kontrol edilmelidir. Ölçümler yapılmalı gerekliyse değişim sağlanmalıdır.

Buderus GB 162 Kombi Arıza Kodu 2U

Kombi radyatör gidiş ve dönüş suyu aktarım sisteminde bulunan sıcaklık sensörleri kontrol edilmelidir. Sistemin  ısı aktarımını sorunsuz yapıldığından emin olunmalıdır. Kablo temassızlığı ve kart bağlantı noktaları kontrol edilmelidir. Ölçümler yapılmalı gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Sistem havası kontrol edilmelidir.

Buderus GB 162 Kombi Arıza Kodu 4C

Gidiş ve dönüş kalorifer sistemi sıcaklık sensörleri dengesiz değerler gözlemlediğinde meydana gelen koddur. Sistemin havası alınmalıdır. Petek vanaları kontrol edilmeli ve petek temizliği yapılmalıdır. Kapalı petek vanaları açılmalıdır.

Buderus GB 162 Kombi Arıza Kodu 6A

Belirtilen arıza kodu kombide herhangi bir sorundan dolayı alevin söndüğünü gösteren bir koddur. Kombiye gaz girişi olmaması, sistemdeki gaz basıncının yetersiz olması gibi durumlarda oluşan bir hatadır. Kombinin gaz girişinde ve binada gaz basıcı ve kesintisiyle ilgili bir sorun olmadığının anlaşılması gerekir. Buna rağmen arıza devam ediyorsa teknik servis desteği sağlanmalıdır. Gaz basıncı yetersizse gaz dağıtım şirketi ile iletişim kurulmalıdır.

Buderus GB 162 Kombi Arıza Kodu 7C

Cihazda meydana gelen arıza esnasında elektrik kesintisi meydan geldiğinde oluşan bir arıza kodudur. Reset işlemi yapılarak sorun çözülmelidir. Devamında teknik destek gereklidir.

Buderus GB 162 Kombi Arıza Kodu RE

Cihazın resetlenme esasında ekranda beliren koddur.

 

BUDERUS GB 022 YOĞUŞMALI KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu OY

Radyatör gidiş suyu sensöründe çok fazla yüksek bir değer ölçüldüğünde ekranda gösterilen bir arıza kodudur. Sistem elemanları kontrol edilmelidir. Sistem havası alınmalıdır.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu 1C

Sistemde aşırı ısıma sonucu limitleyici sensörün evreden çıktığını gösteren arız kodudur. Aşırı ısınmayı gösterir. Arızanın devamı sistem parçalarına zarar verebilir. Sistem elemanları kontrol edilmelidir.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu 2F

Sistem çalıştıktan bir süre sonra yeterli ısınma tespit edemediğinde ortaya çıkan koddur. Kapalı devre sistemlerde mutlaka ir ısı artışı olmalıdır. Isınmanın neden gerçekleşmediğine ilişkin fiziki kontroller yapılmalıdır.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu 2P

Kombi radyatör gidiş suyu sensöründe hızlı bir artış okunduğunda meydana gelen bir arıza kodudur. Standart sistemlerde normal bir ısı artışı gösterirken ani artışın neden kaynaklandığına ilişkin radyatör, vana gibi elemanlar kontrol edilmeli, petek temizliği yapılmalıdır.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu 3A

Sistem atık gaz tahliye fanı çalıma esnasında durursa ekranda beliren arıza kkodudur fan bağlantısı, fan kartı gibi kısımlarda kontroller yapılmalıdır.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu 3L

Atık gaz boşaltımı için çalışan fan, sistem tarafında sürekli izlendiğinden dolayı olası bir fan durması cihaz tarafından tespit edilir.  Fanın neden algılanmadığına ilişkin tespitler yapılmalıdır.  Kablo soket bağlantıları kontrol edilmelidir.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu 3L

Fan bir süre çalıştıktan sonra çeşitli sebeplerle çalışmasını durdurduğunda bu arıza kodu oluşmaktadır. Fanın modülasyonu üzerinde kontroller sağlanmalıdır.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu 3Y

Modülasyonlu Fanda sistemsel sapma çok hızlı veya çok yavaş meydana geldiğinde oluşan arıza kodudur. Modülasyon kartı üzerinde kontroller sağlanmalıdır. Gerekliyse fan kartı eğişimi gerçekleştirilmelidir.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu 4A

Radyatör gidiş suyu sensörü yüksek bir sıcaklık  değeri okuduğunda meydana gelen arıza kodudur. Sistem elemanları kontrol edilmelidir. Petek bağlantı vanaları kontrol edilmelidir. Sistem havası alınmalıdır. Ayrıca yüksek sıcaklığa rağmen sistemin hala neden çalıştığı incelenmelidir. Gerekli sensörler değiştirilmelidir.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu 4E

Sistem sensörlerinde bir arıza meydana geldiğinde ortaya çıkan bir koddur. Sensör kontroleri yapılmaldır. Soket bağlantıları gözen geçirilmelidir.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu 4L

Radyatör gidiş suyu sensörü bağlantılarında sıvı teması yoluyla bir şase bağlantısı oluşması durumunda ya da kısa devre oluşması durumunda meydan gelebilen bir arıza kodudur.  Sensör bağlantıları kontrol edilmelidir. Ölçümleri yapılmalıdır.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu 4P

Kombi radyatör gidiş suyu veya limit sensörlerinin  kabloları çıkmış durumdaysa meydana gelen arıza kodudur. Ölçüm yapamaz  durumda olduğunu gösterir. Soket bağlantıları kontrol edilmelidir.  Uzman desteği gereklidir.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu 6A

Belirtilen arıza kodu kombide herhangi bir sorundan dolayı alevin söndüğünü gösteren bir koddur. Kombiye gaz girişi olmaması, sistemdeki gaz basıncının yetersiz olması gibi durumlarda oluşan bir hatadır. Kombinin gaz girişinde ve binada gaz basıcı ve kesintisiyle ilgili bir sorun olmadığının anlaşılması gerekir. Buna rağmen arıza devam ediyorsa teknik servis desteği sağlanmalıdır. Gaz basıncı yetersizse gaz dağıtım şirketi ile iletişim kurulmalıdır.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu 6C

Kombide ateşleme durduktan sonra iyonizsayon algılaması bitmesi gerekir. Ateşleme durduktan sonra hala inyanizasyon ölçümü meydana geliyorsa bu arıza oluşur. Ateşleme bitmesin rağmen arıza devam ediyorsa iyonizasyon bağlantıları kontrol edilmelidir. Sistemde topraklama bağlantıları incelenmelidir.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu 6L

Belirtilen arıza kodu kombide herhangi bir sorundan dolayı alevin söndüğünü gösteren bir koddur. Kombiye gaz girişi olmaması, sistemdeki gaz basıncının yetersiz olması gibi durumlarda oluşan bir hatadır. Kombide iyonizasyon işlevini kaybederse yine alev sönme arızası meydana gelecektir. İyonizasyon sistemi ve kabloları kontrol edilmelidir. Kombinin gaz girişinde ve binada gaz basıcı ve kesintisiyle ilgili bir sorun olmadığının anlaşılması gerekir. Buna rağmen arıza devam ediyorsa teknik servis desteği sağlanmalıdır. Gaz basıncı yetersizse gaz dağıtım şirketi ile iletişim kurulmalıdır.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu  7C

Kombide elektrik kesintisi yaşandığını gösteren arıza kodudur. Reset işlemi gerçekleştirilerek kombi yeniden çalıştırılmalıdır. Arızanın devamı durumunda servis desteği sağlanması gereklidir.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu 9A

Kombi panelinde arıza meydana geldiğini gösteren koddur. Kart bağlantıları bağlantı kabloları kontrol edilmelidir.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu 9F

Kombide gaz aktarımını gerçekleştiren gaz valfine ait kablolarda  sorun oluştuğunu gösteren arıza kodudur. Gaz valfindeki kablolar kontrol edilmelidir. Bağlantıları gözden geçirilmelidir.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu 9H

Kombi panelinde arıza meydana geldiğini gösteren koddur. Kart bağlantıları bağlantı kabloları kontrol edilmelidir.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu 9L

Kombide gaz aktarımını gerçekleştiren gaz valfine ait kablolarda  sorun oluştuğunu gösteren arıza kodudur. Gaz valfindeki kablolar kontrol edilmelidir. Bağlantıları gözden geçirilmelidir.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu 9Y

Sistem gaz beslemesi yapan gaz valfinde kısa devre oluştuğuna meydana gelen koddur. Soket bağlantıları kontrol edilmelidir. Elektronik kart üzerinde bağlantılar kontrol edilmelidir.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu EF

Kombide meydana gelen kontak arızası olarak beliren bir hata kodudur. Kombi kart kontaklarının gözden geçirilmesi gereklidir.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu EC

EA:E4:E1:Kombi kumanda panelinde bir arıza meydana geldiğinde oluşan bir arıza kodudur. Kumanda panel, kontrol edilmelidir.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu RE

Kombi cihazına reset işlemi yapıldığında meydana gelen kodudur.

Buderus Kombi Teknik Servisi 1 Yıl Garantili, Hızlı ve Kaliteli Servis Hizmeti…

Comment (1)

  • metin Reply

    gerçekten çok yardımcı oldunuz. böyle bir internet sitesi oluşturduğunuz için teşekkürlerimi sunuyorum.

    5 Eylül 2017 at 18:07

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x