DemirDöküm Kombi Arıza Kodları

DemirDöküm Kombi Teknik Servisi 1 Yıl Garantili, Hızlı ve Kaliteli Servis Hizmeti…

HIZLI ULAŞIM

DemirDöküm Aden Kombi Arıza Kodları
DemirDöküm Atron Kombi Arıza Kodları
DemirDöküm İsofast Kombi Arıza Kodları
DemirDöküm Millenium Plus Kombi Arıza Kodları
DemirDöküm Nitron Kombi Arıza Kodları
DemirDöküm Sargon Condense Kombi Arıza Kodları
DemirDöküm Sargon Premix Kombi Arıza Kodları
DemirDöküm Solaris Kombi Arıza Kodları
DemirDöküm Themafast Kombi Arıza Kodları
DemirDöküm Vinto Kombi Arıza Kodları
DemirDöküm Nitromix Kombi Arıza Kodları

DEMİRDÖKÜM ADEN KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Demirdöküm Aden Kombi F0 Hatası ve Çözümü

Tesisat su basıncının kombinin çalışabilmesi için gerekli düzeyin altına düştüğünü gösteren hatadır. Sık sık basınç düşmesi meydana geliyorsa kombi bakımı yapılmalıdır. Uzman bir tesisatçıya tesisat kaçak kontrolleri yaptırılmalıdır.

Demirdöküm Aden Kombi F1 Hatası ve Çözümü

Sıcaklığın belirlenen limitlerin üzerine çıkması durumunda ortaya çıkar koddur. Sistemde ani bir yükselme meydana geldiğini belirtir. Sensör kontrolleri yapılmalıdır. Arızaya ilişkin parçalar uzman teknisyen tarafından incelenmelidir. Gerekliyse değişim yapılmalıdır.

Demirdöküm Aden Kombi F2 Hatası ve Çözümü

Sıcak su kısmında bir arıza olduğunu gösteren koddur. Sıcaklık sensörleri ve sıcaklık sınırlayıcıları kontrol edilmelidir. Kablo bağlantıları ve sensör ölçümleri yapılmalıdır.

Demirdöküm Aden Kombi F4 Hatası ve Çözümü

Alev algılama arızasıdır. Alev kontrol sensörleri iyon gurubu ve bağlantı kabloları test edilmelidir. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Kart üzerindeki bağlantıları kontrol edilmelidir.

Demirdöküm Aden Kombi F5-F6 Hatası ve Çözümü

Prosestat hava akış sensörü arızasını gösteren bir koddur.  Test ve bağlantı kablosu kontrolleri yapılmalıdır. Uzman müdahalesi gereklidir.

Demirdöküm Aden Kombi OC Hatası ve Çözümü

Hava akış kontrol switchinde sensör hatası oluştuğunu gösteren bir koddur. Sensör testleri ve soket , bağlantı kontrolleri yapılmalıdır.

Demirdöküm Aden Kombi CC Hatası ve Çözümü

Reset işlemi yapılmalıdır. Baca bağlantı ve kabloların kontrolü sağlanmalıdır. Prosestat balantıları kontrol edilmelidir. Açma kapama fonksiyonu kontrol edilmelidir.

 

DEMİRDÖKÜM ATRON KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Demirdöküm Atron Kombi F1 Hatası ve Çözümü

Kombinin ısıtma kısmında aşırı ısınma gerçekleştiğinde görüntülenen arıza kodudur.  Sensör testleri yapılalı gerekli ise değişim yapılmalıdır. Uzman desteği gereklidir.  Kullanıcıların Arıza çözümü için servis randevusu alması gereklidir.

Demirdöküm Atron Kombi F2 Hatası ve Çözümü

Kombinin aşırı ısınma sensörü bölümünde arıza oluştuğunu gösteren arıza kodudur. Sensör test ve kontrolleri yapılmalıdır. Gerekli olduğu durumlarda değişim uzman teknisyen tarafından sağlanmalıdır.

Demirdöküm Atron Kombi F3 Hatası ve Çözümü

Kombi sıcak kullanım suyu arızasıdır. Sıcak su ısınmaz. Sensör testleri yapılmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanması gereklidir. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur.

Demirdöküm Atron Kombi F4 Hatası ve Çözümü

Kombi ateşleme yaptığı halde alev oluşmadığında ortaya çıkan arıza kodudur. Reset işlemi yapıldığı halde arıza düzelmediyse gaz iyon ve bağlantıları kontrol edilmelidir.

Demirdöküm Atron Kombi F5 Hatası ve Çözümü

Kombi atık gaz tahliye fanı, prosestat bağlantıları kontrol edilmelidir. Gerekliyse fan ve prosestat değişimi yapılmalıdır. Uzman müdahalesi gereklidir.

Demirdöküm Atron Kombi F6 Hatası ve Çözümü

Kombide gösterilen F6 Hata Kodu Var İse Kalorifer kısmında sıcak algılayıcı sensörler kontrol edilmesi gereklidir.  Sensör testlerinin yapılması için Baymak servisiyle iletişime geçilmesi gerekir.

Demirdöküm Atron Kombi F7 Hatası ve Çözümü

Kombide alev oluşmadığı takdirde gaz girişleri kontrol edilmelidir. Gaz olmadığı anlamına gelen bir arızadır. Gaz valfi ve vana kontrolleri yapılmalıdır. Eğer sorun devam ediyorsa elektronik kart üzerinde testler yapılmalıdır.

Demirdöküm Atron Kombi F8 Hatası ve Çözümü

Kombinin ısıtma kısmında aşırı ısınma gerçekleştiğinde görüntülenen arıza kodudur.  Limit sensör testleri yapılmalı gerekli ise değişim yapılmalıdır. Pompa kontrol edilmelidir. Uzman desteği gereklidir.  Kullanıcıların Arıza çözümü için servis randevusu alması gereklidir.

Demirdöküm Atron Kombi F9 Hatası ve Çözümü

Kombi atık gaz tahliye fanı, prosestat bağlantıları kontrol edilmelidir. Gerekliyse fan ve prosestat değişimi yapılmalıdır. Uzman müdahalesi gereklidir.

Demirdöküm Atron Kombi F10 Hatası ve Çözümü

Kombide dolaşan basınç suyun bir sebeple azaldığını gösteren arıza kodudur. Su basıncının 1.5 bar düzeyine getirilmesi gerekir. Sık basınç kaybı yaşanıyorsa gerekli sıvı kaybı kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bütün su bağlantı rekorları ve diğer bağlantılar kontrol edilmelidir.  Uzman müdahalesi ve tecrübe gerektiren bir arıza kodudur.

Demirdöküm Atron Kombi F11 Hatası ve Çözümü

Kombi sirkülasyon yapmadığında görüntülenen arıza kodudur. Sirkülasyon elemanlarının kon rolleri yapılmalıdır. Pompa kablo soket testleri yapılmalıdır.

Demirdöküm Atron Kombi F12 Hatası ve Çözümü

Kombi ekranında bu kod görüntüleniyorsa şebeke voltajında bazı düzensizlikler olduğu anlamına gelmektedir. Şebeke voltajı kontrolleri yapılmalıdır. Şebeke voltajının 165 volt üzerinde olduğundan emin olunmalıdır. Eğer şebeke voltajı normal olarak ölçülüyorsa elektronik kart kontrolleri yapılmalıdır. Voltaj dengesi için regülatör kullanımı tavsiye edilir.

Demirdöküm Atron Kombi F13 Hatası ve Çözümü

Kalorifer gidiş dönüş suyu sıcaklık sensöründe arıza oluştuğunu gösteren koddur. Kalorifer sistemi sensörleri kontrol edilmelidir. Sirkülasyon sisteminde genel kontrol yapılmalıdır.

 

DEMİRDÖKÜM İSOFAST KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Demirdöküm İsofast Kombi F01/F04 Hatası ve Çözümü

Kombinizin ekranında F01/ F04 kodu varsa cihaz ateşleme sağlayamamaktadır. Bu durumda ateşleme gerçekleşmediği için cihaz ısıtma yapmayacaktır. Ateşleme sistemi kontrol edilmelidir.

Demirdöküm İsofast Kombi F02 Hatası ve Çözümü

Hava akış sensörü arızasıdır. Baca hava akış sensörlerinde kontrol sağlanmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur. Servis kaydı açılmalıdır.

Demirdöküm İsofast Kombi F03 Hatası ve Çözümü

Kombi atık gaz tahliye fanı, prosestat bağlantıları kontrol edilmelidir. Gerekliyse fan ve prosestat değişimi yapılmalıdır. Uzman müdahalesi gereklidir.

Demirdöküm İsofast Kombi F05 Hatası ve Çözümü

Kombinin ısıtma kısmında aşırı ısınma gerçekleştiğinde görüntülenen arıza kodudur.  Limit sensör testleri yapılmalı gerekli ise değişim yapılmalıdır. Arıza tekrarlanıyorsa pompa kontrol edilmelidir. Uzman desteği gereklidir.  Kullanıcıların Arıza çözümü için servis randevusu alması gereklidir.

Demirdöküm İsofast Kombi F06 Hatası ve Çözümü

Kalorifer ısıtma sensörü arızasıdır.  Sensör test ve kontrolleri yapılmalıdır. Sensör bozulmuşsa değişim sağlanmalıdır. Uzman desteği gereklidir. Servis randevusu talep edilmelidir.

Demirdöküm İsofast Kombi F07 Hatası ve Çözümü

Kombi sıcak kullanım suyu arızasıdır. Sıcak su ısınmaz. Sensör testleri yapılmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanması gereklidir. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur.

Demirdöküm İsofast Kombi F08 Hatası ve Çözümü

Sıcak su hattı ve sensörleri kontrol edilmelidir. Kalorifer sistemi ve sensörleri kontrol edilmelidir. Karma arıza gösteren bir koddur. Uzman desteği gereklidir. Servis randevusu alınmalıdır.

Demirdöküm İsofast Kombi F09 Hatası ve Çözümü

Kombi sıcak kullanım suyu arızasıdır. Sıcak su ısınmaz. Sensör testleri yapılmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanması gereklidir. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur.

Demirdöküm İsofast Kombi F10 Hatası ve Çözümü

Kalorifer dönüş suyu sıcaklığı sensörü arızasıdır. Kontrol sağlanmalıdır. Gerekliyse sensör değişimi sağlanmalıdır. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur.

Demirdöküm İsofast Kombi F11 Hatası ve Çözümü

Elektronik kart arızası anlamına gelen koddur. Reset işlemi yapılmalı ve gerekliyse kart değişimi yapılmalıdır.

Demirdöküm İsofast Kombi F12 Hatası ve Çözümü

Ekran bölümü elektronik kart arızası kodudur. Elektronik kart kontrolü sağlanması gereklidir. Uzman desteği alınız.

Demirdöküm İsofast Kombi F13 Hatası ve Çözümü

Elektronik ana kart arızası kodudur. Ana kart testleri yapılmalı ve gerekli kontroller sağlanmalıdır. Uzman desteği gereklidir.

Demirdöküm İsofast Kombi F14 Hatası ve Çözümü

Kombinin ısıtma kısmında aşırı ısınma gerçekleştiğinde görüntülenen arıza kodudur.  Limit sensör testleri yapılmalı gerekli ise değişim yapılmalıdır. 95 derece üstünde gösterilen bir arıza kodudur. Pompa kontrol edilmelidir. Uzman desteği gereklidir.  Kullanıcıların Arıza çözümü için servis randevusu alması gereklidir.

Demirdöküm İsofast Kombi F15 Hatası ve Çözümü

3Y step motor arızasısır. Test ve kontrolleri sağlanmalıdır. Soket bağlantı kabloları test edilmelidir. Gerekli olduğu durumlarda değişim sağlanmalıdır.

Demirdöküm İsofast Kombi F16 Hatası ve Çözümü

Ateşleme sisteminin sürekli olarak ateşleme yaptığını gösteren bir koddur. Brülörde alev oluştuktan sonra ya da sönme oluştuktan sonra ateşleme devam ettiği durumlarda ortaya çıkan bir koddur.

Demirdöküm İsofast Kombi F17 Hatası ve Çözümü

Kombi ekranında bu kod görüntüleniyorsa şebeke voltajında bazı düzensizlikler olduğu anlamına gelmektedir. Şebeke voltajı kontrolleri yapılmalıdır. Şebeke voltajının 170 volt üzerinde olduğundan emin olunmalıdır. Eğer şebeke voltajı normal olarak ölçülüyorsa elektronik kart kontrolleri yapılmalıdır. Voltaj dengesi için regülatör ya da ups kullanımı tavsiye edilir.

Demirdöküm İsofast Kombi F18 Hatası ve Çözümü

Ekran bölümü elektronik kart arızası kodudur. Elektronik kart kontrolü sağlanması gereklidir. Uzman desteği alınması gereklidir.

Demirdöküm İsofast Kombi F19 Hatası ve Çözümü

Kalorifer suyu sıcaklık ölçüm sisteminde meydana gelen hatayı gösteren bir arıza kodudur. Arıza çözümü için sensör test ve kontrolleri yapılmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanması gereklidir. Uzman desteği gereken bir arıza kodudur.

Demirdöküm İsofast Kombi F20 Hatası ve Çözümü

Elektronik kart değişimi yapılmışsa elektronik kart parametre ayarlarının yapılması gereklidir. Parametre ayarları yapılmadığında meydan gelen bir arıza kodudur. Parametre ayrı yapmak uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Yanlış parametre ayarı can ve mal kaybına yol açabilir.

Demirdöküm İsofast Kombi F21 Hatası ve Çözümü

Tesisat suyu dolaşım sistemi arızasıdır. Dolaşım sistemi kontrol edilmelidir. Gerekli durumlarda tesisat temizliği yapılmalıdır.

Demirdöküm İsofast Kombi F23 Hatası ve Çözümü

Sıcaklığın olağandan hızlı yükseldiğini gösteren arıza kodudur. Sıaklık sensör testleri ve soket kablo bağlantı kontrolleri yapılmalıdır.

 

DEMİRDÖKÜM MİLLENİUM PLUS KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Demirdöküm Millenium Plus Kombi F1/F4 Hatası ve Çözümü

Kombide ateşleme gerçekleşmediğinde meydana gelen bir arıza kodudur. Bu durumda kombi ısıtma gerçekleştirmeyecektir. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur. Teknik destek sağlanması gerekir.

Demirdöküm Millenium Plus Kombi F2 Hatası ve Çözümü

Kombi atık gaz tahliye fanı, prosestat bağlantıları kontrol edilmelidir. Gerekliyse fan ve prosestat değişimi yapılmalıdır. Uzman müdahalesi gereklidir.

Demirdöküm Millenium Plus Kombi F3 Hatası ve Çözümü

Kombi baca ve bağlantı noktalarında arıza meydana geldiğinde ortaya çıkan koddur.  Baca ve bağlantı noktaları kontrol edilmelidir.

Demirdöküm Millenium Plus Kombi F5 Hatası ve Çözümü

Kombinin eşanjör ısıtma kısmında aşırı ısınma gerçekleştiğinde görüntülenen arıza kodudur.  Limit sensör testleri yapılmalı gerekli ise değişim yapılmalıdır. Pompa kontrol edilmelidir. Uzman desteği gereklidir.  Kullanıcıların Arıza çözümü için servis randevusu alması gereklidir.

Demirdöküm Millenium Plus Kombi F6 Hatası ve Çözümü

Kombi sıcak kullanım suyu arızasıdır. Sıcak su ısınmaz. Sensör testleri yapılmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanması gereklidir. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur.

Demirdöküm Millenium Plus Kombi F9 Hatası ve Çözümü

Kalorifer suyu ısıtma kısmında bir arıza oluştuğunu gösteren koddur. Kalorifer sıcaklık sensörleri kontrol edilmelidir.  Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Uzman müdahalesi gereklidir.

Demirdöküm Millenium Plus Kombi F11 Hatası ve Çözümü

Elektronik kartın sinyal alamadığı durumlarda gösterilen arıza kodudur. Elektronik kart testlerinin yapılması gereklidir. Gerekliyse kart değişimi sağlanmalıdır. Uzman desteği gereklidir.

Demirdöküm Millenium Plus Kombi F12 Hatası ve Çözümü

Elektronik karta bağlı bulunan ekran kartı arızasıdır. Kontrollerin sağlanması gereklidir. Gerekliyse değişim sağlanması gerekir.

Demirdöküm Millenium Plus Kombi F13 Hatası ve Çözümü

Elektronik kartın arızalandığı durumlarda gösterilen arıza kodudur. Elektronik kart testlerinin yapılması gereklidir. Gerekliyse kart değişimi sağlanmalıdır. Uzman desteği gereklidir. Servis randevusu talep edilmelidir.

Demirdöküm Millenium Plus Kombi F14 Hatası ve Çözümü

Kalorifer sıcaklığının 95 derece santigrattın üzerine çıktığı durumlarda gösterilen arıza kodudur. Sıcaklık sensörleri test edilmelidir. Tesisat sistemi kontrolü sağlanmalıdır.

Demirdöküm Millenium Plus Kombi F15 Hatası ve Çözümü

Kombi 3Y gurup arızasıdır. Step motor bağlantı soket ve kontrollerinin sağlanmasını gerektiren bir arıza kodudur. Gerekli olduğu durumlarda step motor kafa değişimi ya da iç takım değişimi sağlanmalıdır.

Demirdöküm Millenium Plus Kombi F16 Hatası ve Çözümü

Ateşleme arıza kodudur. Kombi kapandığı halde ateşleme devam etmesi anlamına gelir. Ateşleme sisteminde kontrollerin sağlanması gereklidir.

Demirdöküm Millenium Plus Kombi F17 Hatası ve Çözümü

Kombi ekranında bu kod görüntüleniyorsa şebeke voltajında düzensizlikler olduğu anlamına gelmektedir. Şebeke voltajı kontrolleri yapılmalıdır. Eğer şebeke voltajı normal olarak belirleniyorsa elektronik kart kontrolleri yapılmalıdır. Regülatör veya UPS kullanılmalıdır.

Demirdöküm Millenium Plus Kombi F19 Hatası ve Çözümü

Kombi sıcak kullanım suyu arızasıdır. Sıcak su ısınmaz. Sensör testleri yapılmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanması gereklidir. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur. Servis randevusu talep edilmelidir.

Demirdöküm Millenium Plus Kombi F20 Hatası ve Çözümü

Ekran karı servi ayarlarının yapılmasını gerektiren bir arıza kodudur.  Ekran kartı değişimi yapıldıktan sonra yeniden ayar yapılması gerekir.

Demirdöküm Millenium Plus Kombi F21 Hatası ve Çözümü

Kombi sıvı basıncı ile ilgili arıza kodudur. Doldurma musluğu, basınç sensörü, su bağlantı noktaları gibi kısımların kontrolü ve gerekliyse değişimi yapılması gereklidir.

Demirdöküm Millenium Plus Kombi F22 Hatası ve Çözümü

Kombi sıvı basıncı ile ilgili arıza kodudur. Yüksek basınç durumunda gösterilir. Doldurma musluğu, basınç sensörü, su bağlantı noktaları gibi kısımların kontrolü ve gerekliyse değişimi yapılması gereklidir.

 

DEMİRDÖKÜM NİTRON KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Demirdöküm Nitron Kombi F1 Hatası ve Çözümü

Kombinin ısıtma kısmında aşırı ısınma gerçekleştiğinde görüntülenen arıza kodudur.  Limit sensör testleri yapılmalı gerekli ise değişim yapılmalıdır. Uzman desteği gereklidir.  Kullanıcıların Arıza çözümü için servis randevusu alması gereklidir.

Demirdöküm Nitron Kombi F2 Hatası ve Çözümü

Sıcak su ntc sensörlerinde bir arıza meydana geldiğinde gösterilen koddur. Sistem kontrolleri sağlanması gereklidir. Uzman teknisyen müdahalesiyle işlem sağlanmalıdır.

Demirdöküm Nitron Kombi F4 Hatası ve Çözümü

Ateşleme arızasıdır. Ateşleme sistemi ve kart üzerindeki bağlantılar kontrol edilmelidir. Servis desteği gereklidir.

Demirdöküm Nitron Kombi F5 Hatası ve Çözümü

Hava akışında problem olduğunda gösterilen hata kodudur. Hava akışının denetleyen sensörlerin test işlemi gerçekleştirilmelidir. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır.

Demirdöküm Nitron Kombi F6 Hatası ve Çözümü

Dış hava sensörü arızası ile ilgili olarak gösterilen arıza kodudur.  Sensör testi yapılmalıdır. Servis randevusu alabilirsiniz.

Demirdöküm Nitron Kombi F7 Hatası ve Çözümü

Atık hava tahliye problemi olduğunda gösterilen bir arızadır. Prosestat testi yapılmalıdır. Gerekliyse değişim gereklidir. Servis teknisyeni tarafından müdahale gerektiren bir arızadır.

Demirdöküm Nitron Kombi F8 Hatası ve Çözümü

Fan motoru arızasıdır. Fan motoru kontrol edilmelidir. Soket bağlantıları kontrol edilmelidir. Servis randevusu alabilirsiniz.

Demirdöküm Nitron Kombi F9 Hatası ve Çözümü

Kablo bağlantılarında arıza olduğunda gösterilen hatadır. Kablolama sistemi kontrol edilmelidir. Yanlış bağlantı yapılan bir soket gurubu varsa şemasına uygun olarak düzeltilmelidir. Uzman kontrolünde yapılması gereken bir arızadır. Yanlış bağlantılara dikkat edilmesi gerekir. Aksi halde kart kullanılamaz hale gelebilir

Demirdöküm Nitron Kombi F10 Hatası ve Çözümü

Basınç arızasıdır. Sistem basıncının 1.2 ile 1.5 bar arasında olduğundan emin olunmalıdır. Basınç satbil değilse servis sistemin kontrollerini sağlamalıdır.

Demirdöküm Nitron Kombi F11 Hatası ve Çözümü

Sirkülasyon pompa arızasıdır. Sirkülasyon yapılamadığında kombi sıcaklığı yükselebilir. Tesisat sistemi kontrolleri sağlanmalıdır.

Demirdöküm Nitron Kombi F12 Hatası ve Çözümü

Kombi ekranında bu kod görüntüleniyorsa şebeke voltajında bazı düzensizlikler olduğu anlamına gelmektedir. Şebeke voltajı kontrolleri yapılmalıdır. Şebeke voltajının 165 volt üzerinde olduğundan emin olunmalıdır. Eğer şebeke voltajı normal olarak ölçülüyorsa elektronik kart kontrolleri yapılmalıdır. Voltaj dengesi için regülatör veya UPS kullanımı tavsiye edilir.

 

DEMİRDÖKÜM SARGON CONDENSE KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Demirdöküm Sargon Condense Kombi F0 Hatası ve Çözümü

Kalorifer tesisat suyunun basıncı 1 bar seviyesinin  altına düşerse ya da 3 barın üstünde seyrederse ekranda beliren koddur. Çözüm için tesisat basıncı ayarlanmalıdır. Sık tekrar ediyorsa musluk vb. parça değişimi gerekebilir.

Demirdöküm Sargon Condense Kombi F1 Hatası ve Çözümü

Sistem sıcaklığının aşırı şekilde yükselmesi anlamına gelen koddur. Sensör testleri yapılmalıdır. Gerekliyse sensör değişimi sağlanmalıdır.

Demirdöküm Sargon Condense Kombi F2 Hatası ve Çözümü

Kullanım suyu sensör arızası anlamına gelen koddur. Sensör testleri yapılmalı, sensör bağlantıları ve soket  gurupları kontrol edilmelidir.

Demirdöküm Sargon Condense Kombi F3 Hatası ve Çözümü

Kalorifer suyu sensör arızasını gösteren koddur. Sensör testleri yapılmalıdır.

Demirdöküm Sargon Condense Kombi F4 Hatası ve Çözümü

Kombinin gaz beslemesi ile ilgili bir sorun olduğunu gösteren arıza kodudur. Kombinin gaz girişleri gaz valfi ve bağlantıları kontrol edilmelidir. Uzman desteği gerektiren bir arızadır. Servis randevusu talep edilmelidir.

Demirdöküm Sargon Condense Kombi F5 Hatası ve Çözümü

Kombi atık gaz tahliye fanı, prosestat bağlantıları kontrol edilmelidir. Gerekliyse fan ve prosestat değişimi yapılmalıdır.

Demirdöküm Sargon Condense Kombi F6 Hatası ve Çözümü

Dış hava sensör arızası anlamına gelen koddur. Sensör testi yapılmalıdır. Uzman desteği gereklidir. Servis için randevu talep ediniz.

 

DEMİRDÖKÜM SARGON PREMİX KOMBİ ARIZA KODLARI

Demirdöküm Sargon Premix Kombi F0 Hatası ve Çözümü

Kombide dolaşan basınçlı suyun basıncının bir sebeple azaldığını gösteren arıza kodudur. Gerekli sıvı kaybı kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bütün su bağlantı ek kısımları ve diğer bağlantılar kontrol edilmelidir.  Uzman müdahalesi gerektiren bir arıza kodudur. Sıvı temasından kaçınılması gereklidir.

Demirdöküm Sargon Premix Kombi F1 Hatası ve Çözümü

Sıcaklığın belirlenen limitlerin üzerine çıkması durumunda ekranda gösterilen koddur. Sistemde ani bir yükselme meydana geldiğini belirtir. Sensör kontrolleri yapılmalıdır. Arızaya ilişkin parçalar uzman teknisyen tarafından incelenmelidir.  Gerekliyse değişim yapılmalıdır.

Demirdöküm Sargon Premix Kombi F2 Hatası ve Çözümü

Kombi sıcak kullanım suyu arızasıdır. Sıcak su ısınmaz. Sensör testleri yapılmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanması gereklidir. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur.

Demirdöküm Sargon Premix Kombi F3 Hatası ve Çözümü

Cihazda yer alan kalorifer ısıtma suyu ölçüm sensörlerinde meydan galen arızayı gösteren koddur.

Demirdöküm Sargon Premix Kombi F4 Hatası ve Çözümü

Gaz olmadığını gösteren arıza kodudur. Gaz gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Vana tesisat bağlantı noktaları kontrol edilmelidir. Selenoid valf kontrolü sağlanmalıdır.

Demirdöküm Sargon Premix Kombi F5 Hatası ve Çözümü

Hava akış ölçüm sensörleri kontrol edilmelidir. Gerekli durumlarda değişim sağlanmalıdır. Baca ve bağlantıları incelenmelidir.

Demirdöküm Sargon Premix Kombi F6 Hatası ve Çözümü

Kombideki dış hava sensörü arıza kodudur. Sensör kontrolleri sağlanmalıdır. Gerekli ise değişimi sağlanmalıdır.

Demirdöküm Sargon Premix Kombi F7 Hatası ve Çözümü

Fan geri bildirim sistemi kontrol edilmelidir. Gerekli ise prosestat değişimi sağlanmalıdır. Uzman müdahalesi gereken bir arıza kodudur.

Demirdöküm Sargon Premix Kombi F8 Hatası ve Çözümü

Fan okuyucusu kontrol edilmelidir gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Koblo soket ve bağlantı takımlarında kopukluk olmadığından emin olunmalıdır.

Demirdöküm Sargon Premix Kombi F9 Hatası ve Çözümü

Fan sürekli döndüğü durumlarda ortaya çıkan arıza kodudur. Durması gerektiği durumlarda durması gereklidir. Durmadığı takdirde arızza oluşur. Fan bağlantıları ve sargıları test edilmelidir.

 

DEMİRDÖKÜM SOLARİS KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Demirdöküm Solaris Kombi F0 Hatası ve Çözümü

Tesisat su basıncının kombinin çalışabilmesi için gerekli düzeyin altına düştüğünü gösteren hatadır. Sık sık basınç düşmesi meydana geliyorsa kombi bakımı yapılmalıdır. Uzman bir tesisatçıya tesisat kaçak kontrolleri yaptırılmalıdır.

Demirdöküm Solaris Kombi F1 Hatası ve Çözümü

Kombinin ısıtma kısmında aşırı ısınma gerçekleştiğinde görüntülenen arıza kodudur.  Limit sensör testleri yapılmalı gerekli ise değişim yapılmalıdır. Pompa kontrol edilmelidir. Uzman desteği gereklidir.  Kullanıcıların Arıza çözümü için servis randevusu alması gereklidir.

Demirdöküm Solaris Kombi F2 Hatası ve Çözümü

Kombi sıcak kullanım suyu arızasıdır. Sıcak su ısınmaz. Sensör testleri yapılmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanması gereklidir. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur.

Demirdöküm Solaris Kombi F4 Hatası ve Çözümü

Kombide alev oluşmadığında gösterilen bir koddur. Kombi çakmak bağlantıları iyon sistemi ve bağlantılarının testleri yapılmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Uzman müdahalesi gerektiren bir arıza kodudur.

Demirdöküm Solaris Kombi F5-F6 Hatası ve Çözümü

Hava akış sensörü arızasıdır. Baca hava akış sensörlerinde kontrol sağlanmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur. Servis kaydı açılmalıdır.

Demirdöküm Solaris Kombi OC Hatası ve Çözümü

Dış hava sensörü devreye alındığında ekrana beliren koddur.

Demirdöküm Solaris Kombi CC Hatası ve Çözümü

Dış hava sensörü devreye girmediği durumlarda ekrana beliren koddur.

 

DEMİRDÖKÜM THEMAFAST KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Demirdöküm Themafast Kombi F01-F04 Hatası ve Çözümü

Kombiye gaz gelmediğinde kombide meydana gelen arıza kodudur. Kombi gaz sistemi vana ve valf bağlantıları testleri yapılması gereklidir.

Demirdöküm Themafast Kombi F02 Hatası ve Çözümü

Kombi atık gaz tahliye fanı, prosestat bağlantıları kontrol edilmelidir. Gerekliyse fan ve prosestat değişimi yapılmalıdır. Uzman müdahalesi gereklidir.

Demirdöküm Themafast Kombi F03 Hatası ve Çözümü

Bu kodda da kombi atık gaz tahliye fanı, prosestat bağlantıları kontrol edilmelidir. Gerekliyse fan ve prosestat değişimi yapılmalıdır. Uzman müdahalesi gereklidir.

Demirdöküm Themafast Kombi F05 Hatası ve Çözümü

Kombinin ısıtma kısmında aşırı ısınma gerçekleştiğinde görüntülenen arıza kodudur.  Limit sensör testleri yapılmalı gerekli ise değişim yapılmalıdır. Pompa kontrol edilmelidir. Uzman desteği gereklidir.  Kullanıcıların Arıza çözümü için servis randevusu alması gereklidir.

Demirdöküm Themafast Kombi F06 Hatası ve Çözümü

Kalorifer ısıtma sensörü arızasıdır.  Sensör test ve kontrolleri yapılmalıdır. Sensör bozulmuşsa değişim sağlanmalıdır. Uzman desteği gereklidir.

Demirdöküm Themafast Kombi F08 Hatası ve Çözümü

Kalorifer gidiş suyu sensörü arızasıdır. Sensör testleri ve gerekliyse değişimi sağlanması gereklidir. Servis desteği için randevu alınız.

Demirdöküm Themafast Kombi F09 Hatası ve Çözümü

Su basıncının 1.5 bar düzeyinde olmadığını gösteren hatadır. Basınç sensörü ve doldurma musluğu arızalı olabilir. Kontrol sağlanmalıdır. Stabilite sıkıntısı yaşanıyorsa tank gazı kontrolü yapılmalıdır. Musluk değişimi sağlanmalıdır. Tesisat kontrolü yapılmalıdır.

Demirdöküm Themafast Kombi F11 Hatası ve Çözümü

Ana kart arızası kodudur. Ana kart testleri yapılmalı ve gerekli kontroller sağlanmalıdır. Uzman desteği gereklidir.

Demirdöküm Themafast Kombi F12 Hatası ve Çözümü

Ekran kartı arızası kodudur. Ekran kumanda paneli kontrol edilmelidir. Ekran kartı testleri yapılmalı ve gerekli kontroller sağlanmalıdır. Uzman desteği gereklidir.

Demirdöküm Themafast Kombi F13 Hatası ve Çözümü

Elektronik kart arızasıdır. Gerekli kontroller sağlandıktan sonra montaj işlemi yapılmalıdır. Kart arızası çözümlenmezse değişim gereklidir.

Demirdöküm Themafast Kombi F14 Hatası ve Çözümü

Sensör arızası anlamına gelen koddur. Kombi üstünde yer alan sensörler test edilmelidir. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır.

Demirdöküm Themafast Kombi F15 Hatası ve Çözümü

Step motor arızasıdır. Step motor testleri yapılmalı ve sensör ölçümü yapılmalıdır. Gerekliyse ilgili parçalar değiştirilmelidir.

Demirdöküm Themafast Kombi F16 Hatası ve Çözümü

Gaz valfi arızasıdır. Gaz valfi kablo ve soket bağlantısı kontrolleri sağlanmalıdır. Uzman desteği sağlanmalıdır.

Demirdöküm Themafast Kombi F17 Hatası ve Çözümü

Kombi ekranında bu kod görüntüleniyorsa şebeke voltajında bazı düzensizlikler olduğu anlamına gelmektedir. Şebeke voltajı kontrolleri yapılmalıdır. Eğer şebeke voltajı normal olarak belirleniyorsa elektronik kart kontrolleri yapılmalıdır.

Demirdöküm Themafast Kombi F18 Hatası ve Çözümü

Elektronik karta bağlı bulunan ekran kartı arızasıdır. Kontrollerin sağlanması gereklidir. Gerekliyse değişim sağlanması gerekir.

Demirdöküm Themafast Kombi F19 Hatası ve Çözümü

Kombi sıcak kullanım suyu arızasıdır. Sıcak su ısınmaz. Sensör testleri yapılmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanması gereklidir. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur.

Demirdöküm Themafast Kombi F20 Hatası ve Çözümü

Ekran kart arızasıdır. Kombiye uyumlu ekran kartı kullanıldığından emin olunması gerekir. Uzman yaklaşımı gereklidir.

Demirdöküm Themafast Kombi F21 Hatası ve Çözümü

Düşük Basınç arızasıdır. Sistem basıncının 0.3 bar seviyesi altında olduğunda ekranda gösterilir. Sensör testleri gereklidir. Sensör değerleri normalse basınç 1.5 bar seviyesinde ayarlanmalıdır.

Demirdöküm Themafast Kombi F22 Hatası ve Çözümü

Yüksek basınç arızasıdır. Sistem basıncının 2.7 bar  üzerinde olduğu durumlarda ekranda beliren koddur. Sensör testleri gereklidir. Sensör değerleri normalse basınç 1.5 bar seviyesinde ayarlanmalıdır.

 

DEMİRDÖKÜM VİNTO KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Demirdöküm Vinto Kombi F01-F04 Hatası ve Çözümü

Ateşleme denemesi sonunda alev almadığı zaman ortaya çıkan koddur. Gaz giriş ve çıkışlarını kontrol etmek gereklidir.Uzman müdahalesi gereklidir.

Demirdöküm Vinto Kombi F2 Hatası ve Çözümü

Hava akış sensörü arızasıdır. Baca hava akış sensörlerinde kontrol sağlanmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Prosestat kontrolü gerekir. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur. Servis kaydı açılmalıdır.

Demirdöküm Vinto Kombi F3 Hatası ve Çözümü

2 saat içinde tekrarlamaya devam ediyorsa hava akış sensörü arızasıdır.  Uzman yardımı gereklidir. Servis için randevu alınız.

Demirdöküm Vinto Kombi F5 Hatası ve Çözümü

Kombinin ısıtma kısmında aşırı ısınma gerçekleştiğinde görüntülenen arıza kodudur.  Limit sensör testleri yapılmalı gerekli ise değişim yapılmalıdır. Pompa kontrol edilmelidir. Uzman desteği gereklidir.  Kullanıcıların Arıza çözümü için servis randevusu alması gereklidir.

Demirdöküm Vinto Kombi F6 Hatası ve Çözümü

Kalorifer sıcaklık sensörleri kontrol edilmelidir.  Sensör arızası anlamına gelir.  Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Uzman müdahalesi gereklidir.

Demirdöküm Vinto Kombi F9 Hatası ve Çözümü

Kalorifer ısıtma sensör arızası anlamına gelmektedir. Sensör değişimi gereklidir. Orijinal sensör kullanımı gereklidir. Uzman desteği gereklidir.

Demirdöküm Vinto Kombi F11 Hatası ve Çözümü

Elektronik karttan sinyal gelmediği durumlarda meydana gelen arıza kodudur. Kart testi yapılması gerekir.

Demirdöküm Vinto Kombi F12 Hatası ve Çözümü

Ekran kartı arızasıdır. Ekran kartı bağlantı ve soketlerinin kontrolü gereklidir. Uzman desteğiyle çözülebilecek bir arızadır. Servis için randevu alınmalıdır.

Demirdöküm Vinto Kombi F13 Hatası ve Çözümü

Elektronik kart arızasıdır. Elektronik kartta problem olduğunda testleri yapılması gerekir. Çözüm sağlanmazsa değişim gereklidir.

Demirdöküm Vinto Kombi F14 Hatası ve Çözümü

Kalorifer suyu sıcaklığının ani şekilde yükseldiğini gösteren arıza kodudur. Kalorifer Ntcsi  kontrollerinin sağlanması gereklidir.

Demirdöküm Vinto Kombi F15 Hatası ve Çözümü

Gaz valfi arızasıdır. Bağlantı soket ve kabloları kontrol edilmelidir. Gerekli olduğu testler sonucund anlaşılmışsa değişim sağlanması gereklidir.

Demirdöküm Vinto Kombi F16 Hatası ve Çözümü

Kombi kapalı konumda alev devam ettiğini gösteren arıza kodudur. Ateşleme ve gaz sistemi kontrolleri gereklidir. Uzman müdahalesi ve tecrübe gerektiren bir arızadır.

Demirdöküm Vinto Kombi F17 Hatası ve Çözümü

Kombi voltajı ile ilgili bir sorundur. Voltaj düşmesi durumunda gösterilir. Şebeke voltaj ölçümleri yapılmalıdır. Gerekliyse regülatör kullanımı ve UPS ile çözüm sağlanmalıdır.

Demirdöküm Vinto Kombi F18 Hatası ve Çözümü

Kombi ekran kartında arıza olduğu anlamına gelen bir koddur. Kart testi yapılmalıdır. Gerekliyse değişim yapılmalıdır.

Demirdöküm Vinto Kombi F19 Hatası ve Çözümü

Kombi sıcak su sensörlerinde arıza meydana geldiğinde gösterilen koddur. Sensör testleri gereklidir. NTC sensörü boru hattında bilgi alamadığında gösterilir.

Demirdöküm Vinto Kombi F20 Hatası ve Çözümü

Ekran kartı kombiye uyumsuz olduğunda gösterilen koddur. Uyumlu kartlar kullanılmalıdır. Arızalı ise kart tamiri yapılabilmektedir.

Demirdöküm Vinto Kombi F21 Hatası ve Çözümü

Kombide dolaşan basınç suyun bir sebeple azaldığını gösteren arıza kodudur. Gerekli sıvı kaybı kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bütün su bağlantı rekorları ve diğer bağlantılar kontrol edilmelidir.  Muslukla takviye yapılınca düzelmiyorsa uzman müdahalesi ve tecrübe gerektiren bir arıza kodudur.

Demirdöküm Vinto Kombi F22 Hatası ve Çözümü

Kombide dolaşan basınç suyun bir sebeple arttığını gösteren arıza kodudur. Gerekli sıvı kaybı kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bütün su bağlantı rekorları ve diğer bağlantılar kontrol edilmelidir.  Uzman müdahalesi ve tecrübe gerektiren bir arıza kodudur.

 

DEMİRDÖKÜM NİTROMİX KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Demirdöküm Nitromix Kombi F00/F10 Arıza Kodu

Tesisat gidiş suyu sensör hatasıdır. NTC Sensörünün arızalı olduğu durumlarda gösterilir. Kontrol test veya değişimi sağlanmalıdır.  Servis desteği gerekir.

Demirdöküm Nitromix Kombi F01/F11 Arıza Kodu

Tesisat dönüş suyu sensör hatasıdır. NTC dönüş Sensörünün arızalı  olduğu durumlarda gösterilir. Kalorifer dönüş sensörü kontrol edilmelidir. Servis desteği gerekir.

Demirdöküm Nitromix Kombi F20 Arıza Kodu

Aşırı ısınma arızasını gösteren hata kodudur. Kombinin limit sensörleri kontrol edilmelidir. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Servis desteği gereklidir.

Demirdöküm Nitromix Kombi F22 Arıza Kodu

Kombinin tesisat sisteminde bulunan su basıncının 1 bardan daha az olduğunda gösterilen hata kodudur. 1.5 bar seviyesine kadar su enjeksiyonu yapılmalıdır. Stabilite sorunu devam ediyorsa kombi servisinden yardım alınması gereklidir.

Demirdöküm Nitromix Kombi F23 Arıza Kodu

Kombinin tesisatında sirkülasyon hızı fazla ya da az olduğunda ekranda gösterilen hata kodudur. Tesisat vanalarının kontrolü sağlanmalıdır. Servis desteği gereklidir.

Demirdöküm Nitromix Kombi F26 Arıza Kodu

Kombi gaz valfi soket ve bağlantıları yerinden çıktığında ekranda gösterilen arıza kodudur. Kullanıcı müdahalesi gerekmez, servis için randevu talep edilmesi gereklidir.

Demirdöküm Nitromix Kombi F27 Arıza Kodu

İyon algılama sistemi arızasıdır. Ateşleme sistemiyle bağlantılı olarak hata çözümü sağlanmalıdır. Elektrot testleri yapılmalıdır. Kombi servisiyle irtibata geçilmelidir.

Demirdöküm Nitromix Kombi F28/F29 Arıza Kodu

Kombiye gaz gelmediğinde gösterilen hatadır. Gaz besleme sistemi kontrol edilmelidir. Kontrol edilerek sorun devam etmesi durumunda servis desteği gerekir.

Demirdöküm Nitromix Kombi F32 Arıza Kodu

Kombi don koruma sistemi koruması durumunda ortaya çıkan bir hatadır. Kombinin fan bağlantılarının kontrolü sağlanmalıdır

Demirdöküm Nitromix Kombi F49 Arıza Kodu

Kombi haberleşme sisteminde hata olduğınu gösteren arızdır. Servis randevusu talep edilmesi gereklidir.

Demirdöküm Nitromix Kombi  F61/F63/F64 Arıza Kodu

Elektronik kart hatasıdır. Kart kontrolleri yapılmaldır. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Servis desteği gereklidir.

Demirdöküm Nitromix Kombi F62 Arıza Kodu

Ateşleme sistemi arızası anlamına gelen koddur. Gaz valfi bağlantıları soketleri ve vanaları kontrol edilmelidir. Servis desteği gereklidir.

Demirdöküm Nitromix Kombi F65 Arıza Kodu

Elektronik kart devresinde aşırı ısınma tespit edildiğinde ortaya çıkan hatadır. Kart bağlantıları ve üzerinde sıvı teması kontrolleri yapılmalıdır. Kart değişimi gerekebilecek bir arızadır.

Demirdöküm Nitromix Kombi F67 Arıza Kodu

Kombide alev algılanmadığında ortaya çıkan arıza kodudur. Elektronk kart üzerindeki ateşleme sistemi testi yapılmalıdır.

Demirdöküm Nitromix Kombi F68 Arıza Kodu

Alev sinyali sensöründe dalgalanma olduğunu gösteren hatadır. Kombinin alev elektrotları ve ateşleme denemesi test edilmelidir.  Servis desteği gereklidir.

Demirdöküm Nitromix Kombi F70 Arıza Kodu

Ekran karı ve anakart birbirine uyum sağlamadığında gösterilen hata kodudur. Orijinal ekran kartı ve anakart kullanılmalıdır. Servis desteği gereklidir.

Demirdöküm Nitromix Kombi F71 Arıza Kodu

Su akış kontrol sensör arızası anlamına gelen koddur. Kablo soket ve bağlantılar kontrol edilmelidir. Gerekliyse değişim yapılmalıdır

Demirdöküm Nitromix Kombi F72 Arıza Kodu

Kombi gidiş dönüş sensörleri arasında ölçüm hatası olduğunda meydana gelen arızadır.

Demirdöküm Nitromix Kombi F73/F74 Arıza Kodu

Basınç sensör hatası: Basınç sensörü arızasıdır. Kontrol test ve ölçümleri yapılarak gerekliyse yenisi ile değişim sağlanmalıdır.

Demirdöküm Nitromix Kombi F76 Arıza Kodu

Kombi termal sigortasında hata olduğunda gösterilen hatadır. Eşanjör ısı sensör testleri yapılmaldır. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır.

Demirdöküm Nitromix Kombi F77 Arıza Kodu

Gaz valfi hatalı olduğunda gösterilen arıza kodudur.  Gaz valf kontrolleri sağlanmalıdır.

Demirdöküm Nitromix Kombi F83 Arıza Kodu

Tesisat suyu seviyesi nden kaynaklanan bir hata olabilmektedir. Brülör devrede olmasına rağmen yeterli ısınma yoksa basınç olmadığında gösterilen hatadır.  1.5 bar su takviye edilerek denenmelidir.

Demirdöküm Nitromix Kombi F84 Arıza Kodu

Sensörlerin okuduğu değerlerde anormal ölçümler olduğunda gösterilen hatadır. Sensör testleri yapılması gerekir. Gerekliyse değişim yapılmalıdır. Nitromix Servisi’nden randevu alınmalıdır.

Demirdöküm Nitromix Kombi F85 Arıza Kodu

Sıcaklık sensörlerinin okuduğu değerlerde anormal ölçümler olduğunda gösterilen hatadır. Sensör testleri yapılması gerekir. Gerekliyse değişim yapılmalıdır. Çözüm için Nitromix Servisi’nden randevu alınmalıdır.

Demirdöküm Nitromix Kombi F86 Arıza Kodu

Yerden ısıtma kontağı hatası gerçekleştiğinde meydana gelen arıza kodudur. Servis desteği gereklidir.

Demirdöküm Nitromix Kombi Err Arıza Kodu

Ekran kartı hatasıdır. Ekran kartı ve anakart bağlantı soket ve kabloları test edilmelidir. Servisimizden yardım almanız gerekmektedir.

DemirDöküm Kombi Teknik Servisi 1 Yıl Garantili, Hızlı ve Kaliteli Servis Hizmeti…

x