ECA Kombi Arıza Kodları

ECA Kombi Teknik Servisi 1 Yıl Garantili, Hızlı ve Kaliteli Servis Hizmeti…

HIZLI ULAŞIM

ECA Confeo Dijital Kombi Arıza Kodları
ECA Confeo Plus Kombi Arıza Kodları
ECA Calora Kombi Arıza Kodları
ECA Calora Dijital Kombi Arıza Kodları
ECA Fortius Kombi Arıza Kodları
ECA Fortius Plus Kombi Arıza Kodları
ECA Euro Star Plus Kombi Arıza Kodları

ECA CONFEO DİJİTAL ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

ECA Confeo Dijital Kombi T1 Hatası ve Çözümü

Kombinin ısıtma kısmında aşırı ısınma gerçekleştiğinde görüntülenen arıza kodudur.  Limit sensör testleri yapılmalı gerekli ise değişim yapılmalıdır. Pompa kontrol edilmelidir. Uzman desteği gereklidir.

ECA Confeo Dijital Kombi T2 Hatası ve Çözümü

Baca sıcaklığı belli derecede tutulur. Sıcaklığın anormal şekilde arttığını gösteren arıza kodudur. Sensör testleri yapılmalıdır. Uzman müdahalesi gerekir.

ECA Confeo Dijital Kombi T3 Hatası ve Çözümü

Kombi tesisat suyu sıcaklığı ölçümü yapan sensörlerde meydana gelen bir anormallik olduğunda gösterilen arıza kodudur. Sensör testleri ve gerekliyse değişimi yapılmalıdır.

ECA Confeo Dijital Kombi T5 Hatası ve Çözümü

Kombi sıcak kullanım suyu arızasıdır. Sıcak su ısınmaz. Sensör testleri yapılmalıdır. Gerekliyse sensör için değişim sağlanması gereklidir. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur.

ECA Confeo Dijital Kombi T6 Hatası ve Çözümü

Baca sensörü devresi kontrolleri yapılmalıdır. Soket ve bağlantı kontrolleri gerçekleştirilmelidir. Uzman servis müdahalesi gerekir.

ECA Confeo Dijital Kombi T7 Hatası ve Çözümü

Hava akış kontrol switch’inde arıza oluştuğunda meydana gelen kodudur. Sensör testleri yapılmalı gerekliyse orijinal sensörle değişim sağlanmalıdır. Servis randevusu talep edilmelidir.

ECA Confeo Dijital Kombi E1 Hatası ve Çözümü

Ateşleme denemesi sonunda alev almadığı zaman ortaya çıkan koddur. Gaz giriş ve çıkışlarını, vana ve bağlantılarını kontrol etmek gereklidir. Uzman müdahalesi gerekir.

ECA Confeo Dijital Kombi E2 Hatası ve Çözümü

Alev algılama arızasıdır. Reset gerekir. Alev kontrol sensörleri iyon gurubu ve bağlantı kabloları test edilmelidir. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Kart üzerindeki bağlantıları kontrol edilmelidir.

ECA Confeo Dijital Kombi E3 Hatası ve Çözümü

Aşırı ısınma göstergesidir. Isınma sorunu incelenemelidir. Sensör testleri ve gerekliyse değişimi sağlanmalıdır.

ECA Confeo Dijital Kombi E4 Hatası ve Çözümü

Hava prosestat sensörü arızasıdır. Sensör testleri yapılmalıdır. Hava akış kanalları kontrol edilmelidir. Uzman desteği gereken bir arıza kodudur.

ECA Confeo Dijital Kombi E5 Hatası ve Çözümü

Hava akış sensöründe arıza oluşuğunda gösterilen hata kodudur. Sensör kısa devre kontrolleri yapılmalıdır.

ECA Confeo Dijital Kombi D1 Hatası ve Çözümü

Alev  sisteminde sorun olduğunda gösterilen arıza kodudur. Ateşleme ünitelerinin kontrol ve gerekliye değişimleri sağlanmalıdır. Uzman müdahalesi gerekir.

ECA Confeo Dijital Kombi A1 Hatası ve Çözümü

Kombi ekranında bu kod görüntüleniyorsa şebeke voltajında bazı düzensizlikler olduğu anlamına gelmektedir. Şebeke voltajı kontrolleri yapılmalıdır. Şebeke voltajının 170 volt üzerinde olduğundan emin olunmalıdır. Eğer şebeke voltajı normal olarak ölçülüyorsa elektronik kart kontrolleri yapılmalıdır. Voltaj dengesi için regülatör kullanımı tavsiye edilir.

ECA Confeo Dijital Kombi P1 Hatası ve Çözümü

Kombi sıvı basıncı ile ilgili arıza kodudur. Düşük basınç durumunda gösterilir. Doldurma musluğu, basınç sensörü, su bağlantı noktaları gibi kısımların kontrolü ve gerekliyse değişimi yapılması gereklidir.

ECA Confeo Dijital Kombi Y1 Hatası ve Çözümü

Gaz valfi arızası anlamına gelen koddur. Arıza çözümü için valf kontrolleri yapılması gereklidir. Vana bağlantı soket ve kablo testleri yapılmalıdır.

ECA Confeo Dijital Kombi C1 Hatası ve Çözümü

Elektronik kart arızasıdır. Kart testlerinin yapılması gereklidir. Kart sorunu devam ediyorsa yeni kart montajı yapılmalıdır.

 

ECA CONFEO PLUS ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

ECA Confeo Plus Kombi 24 Hatası ve Çözümü

Hava prostadı arızasıdır. Atık hava tahliye problemi olduğunda gösterilen bir arızadır. Prosestat testi yapılmalıdır. Gerekliyse değişim gereklidir. Servis teknisyeni tarafından müdahale gerektiren bir arızadır.

ECA Confeo Plus Kombi 01 Hatası ve Çözümü

Sistem sıcaklığının aşırı şekilde yükselmesi anlamına gelen koddur. Sensör testleri yapılmalıdır. Gerekliyse sensör değişimi sağlanmalıdır.

ECA Confeo Plus Kombi 12 Hatası ve Çözümü

Kombide gösterilen hata kodu var ise kalorifer kısmında sıcak algılayıcı sensörler kontrol edilmesi gereklidir.  Sensör testlerinin yapılması için ECA servisiyle iletişime geçilmesi gerekir.

ECA Confeo Plus Kombi 14 Hatası ve Çözümü

Sensör kabloları devreyi tamamlamadığı durumlarda ortaya çıkan arıza kodudur. Sensör test ve kablolarının kontrol ve test edilmesi gereklidir.

ECA Confeo Plus Kombi 04 Hatası ve Çözümü

Ateşleme arızası anlamına gelen koddur. Kombide alev oluşmadığı takdirde gaz girişleri kontrol edilmelidir. Gaz valfi ve vana kontrolleri yapılmalıdır. Eğer sorun devam ediyorsa elektronik kart üzerinde testler yapılmalıdır.

ECA Confeo Plus Kombi 05 Hatası ve Çözümü

Alev sönmesi gerçekleştiğinde ortaya çıkan arıza kodudur. Reset işlemi yapılmalıdır. Reset işlemine rağmen düzelmiyorsa alev mekanizmaları kontrol edilmelidir. Servis teknisyeni müdahalesi gerektiren bir arızadır.

ECA Confeo Plus Kombi 11 Hatası ve Çözümü

Alev devresi arızasıdır. Çakmak soket ve bağlantıları kontrol edilmelidir. Gaz olmadığı halde alev tespit edildiğini gösterir. Servis müdahalesi gerektiren bir arızadır.

ECA Confeo Plus Kombi 32 Hatası ve Çözümü

Kombi ekranında bu kod görüntüleniyorsa şebeke voltajında bazı düzensizlikler olduğu anlamına gelmektedir. Şebeke voltajı kontrolleri yapılmalıdır. Şebeke voltajının 160 volt üzerinde olduğundan emin olunmalıdır. Eğer şebeke voltajı normal olarak ölçülüyorsa elektronik kart kontrolleri yapılmalıdır. Voltaj dengesi için regülatör kullanımı tavsiye edilir.

ECA Confeo Plus Kombi 40 Hatası ve Çözümü

Kombide dolaşan basınç suyun bazı sebeplerle azaldığını gösteren arıza kodudur. Su basıncının 1.5 bar düzeyine getirilmesi gerekir. Sık basınç kaybı yaşanıyorsa gerekli sıvı kaybı kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bütün su bağlantı rekorları ve diğer bağlantılar kontrol edilmelidir.  Uzman müdahalesi ve tecrübe gerektiren bir arıza kodudur.

ECA Confeo Plus Kombi 20 Hatası ve Çözümü

Gaz valf arızasıdır. Valf bağlantı ve kabloları kontrol edilmelidir. Gerekliyse valf değişimi yapılmalıdır. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur.

 

ECA CALORA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

ECA Calora Kombi T1 Hatası ve Çözümü

Kombinin ısıtma kısmında aşırı ısınma gerçekleştiğinde görüntülenen arıza kodudur.  Limit sensör testleri yapılmalı gerekli ise değişim yapılmalıdır. Arıza tekrarlanıyorsa pompa kontrol edilmelidir. Uzman desteği gereklidir.  Kullanıcıların Arıza çözümü için servis randevusu alması gereklidir.

ECA Calora Kombi T2 Hatası ve Çözümü

Baca gaz ölçüm sesnsöründe sıcaklık tespit edildiğinde gösterilen arıza kodudur. Sensör bağlantı soket ve kabloları kontrol edilmelidir. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur.

ECA Calora Kombi T3 Hatası ve Çözümü

Isıtma sistemi arızası kodudur. Sistem sensörleri test ve değişimleri yapılmalıdır. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur.

ECA Calora Kombi T5 Hatası ve Çözümü

Kombi sıcak kullanım suyu arızasıdır. Arıza durumunda sıcak su kısmı ısınmaz. Sensör testleri yapılmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanması gereklidir. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur.

ECA Calora Kombi T6 Hatası ve Çözümü

Baca gazı sensöründe hata oluştuğunu gösteren arıza kodudur. Sensör testleri ve değişimi yapılmalıdır. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur.

ECA Calora Kombi T7 Hatası ve Çözümü

Dış hava sıcaklık ölçümü gerçekleştiren sensörlerde bir arıza oluştuğunda gösterilen bir arıza kodudur. Sensör test ve değişimleri yapılmalıdır. Uzman yaklaşımı gereklidir.

ECA Calora Kombi E1 Hatası ve Çözümü

Kombide ateşleme gerçekleşmediğinde meydana gelen bir arıza kodudur. Bu durumda kombi çalışmaz. Kombi ısıtma gerçekleştirmeyecektir. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur. Teknik destek sağlanması gerekir.

ECA Calora Kombi E2 Hatası ve Çözümü

Ateşleme sonucunda alev algılanmadığı durumlarda gösterilen arıza kodudur. Kart iyon ve bağlantıları test edilmelidir. Uzman yaklaşımı gerektiren bir arıza kodudur.

ECA Calora Kombi E3 Hatası ve Çözümü

Cihazda hızlı bir şekilde yüksek sıcaklık görüldüğünde gösterilen arıza kodudur. Sensör testleri ve bağlantı kontrolleri yapılması gereklidir. Servis desteği gereklidir.

ECA Calora Kombi E4 Hatası ve Çözümü

Hava basınç kontrol sensörlerinde arıza oluştuğunu gösterir. Kontrol sağlanmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır.  Uzman yaklaşımı gerekir.

ECA Calora Kombi A1 Hatası ve Çözümü

Kombi ekranında bu kod görüntüleniyorsa şebeke voltajında düzensizlikler olduğu anlamına gelmektedir. Şebeke voltajı kontrolleri yapılmalıdır. Eğer şebeke voltajı normal olarak belirleniyorsa elektronik kart kontrolleri yapılmalıdır. Regülatör veya UPS kullanılmalıdır.

ECA Calora Kombi C1 Hatası ve Çözümü

Elektronik kart arızası oluştuğunda gösterilen arızadır. Kartın sensörleri algılamadığı anlamına gelir.

ECA Calora Kombi D1 Hatası ve Çözümü

Alev algılanmadığını belirten arıza kodudur. Alev kabloları kontrol edilmelidir. Ateşleme üniteleri kontrol edilmelidir.  Alev algılama sensörleri test edilmelidir. Servis müdahalesi gerekir.

ECA Calora Kombi P1 Hatası ve Çözümü

Kombide dolaşan basınç suyun bir sebeple azaldığını gösteren arıza kodudur. Su basıncının 1.5 bar düzeyine getirilmesi gerekir. Sık basınç kaybı yaşanıyorsa gerekli sıvı kaybı kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bütün su bağlantı rekorları ve diğer bağlantılar kontrol edilmelidir.  Uzman müdahalesi ve tecrübe gerektiren bir arıza kodudur.

ECA Calora Kombi Y1 Hatası ve Çözümü

Gaz valfi devresinde meydana gelen arıza kodudur. Bağlantı kontrolleri sağlanmalıdır. Gerekli ise valf değişimi yapılmalıdır. Bu durumda servis desteği alınmalıdır.

 

ECA CALORA DİJİTAL ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

ECA Calora Dijital Kombi T1 Hatası ve Çözümü

Sıcaklığın belirlenen limitlerin üzerine çıkması durumunda ortaya çıkar koddur. Sistemde ani bir yükselme meydana geldiğini belirtir. Sensör kontrolleri yapılmalıdır. Arızaya ilişkin parçalar uzman teknisyen tarafından incelenmelidir.  Gerekliyse değişim yapılmalıdır.

ECA Calora Dijital Kombi T2 Hatası ve Çözümü

Baca gazı gereğinden fazla sıcaklık oluşturduğu durumlrı gösteren sensörün oluşturduğu arıza kodudur. Sensör kontrolleri yapılmalıdır. Arızaya ilişkin parçalar uzman teknisyen tarafından incelenmelidir.  Gerekliyse değişim yapılmalıdır.

ECA Calora Dijital Kombi T3 Hatası ve Çözümü

Kalorifer gidiş dönüş suyu sıcaklık sensöründe arıza oluştuğunu gösteren koddur. Kalorifer sistemi sensörleri kontrol edilmelidir. Sirkülasyon sisteminde genel kontrol yapılmalıdır.

ECA Calora Dijital Kombi T5 Hatası ve Çözümü

Kombi sıcak kullanım suyu arızasıdır. Sıcak su ısınmaz. Sensör testleri yapılmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanması gereklidir. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur.

ECA Calora Dijital Kombi T6 Hatası ve Çözümü

Baca gazı sensörü arızasıdır. Sensör kontrolleri ve değişimi yapılmalıdır. Uzman desteği gereklidir. Servis randevusu alınmalıdır.

ECA Calora Dijital Kombi T7 Hatası ve Çözümü

Dış hava sıcaklık sensörü arızasıdır. Sensör kontrolleri ve değişimi yapılmalıdır. Uzman desteği gereklidir. Servis randevusu alınmalıdır.

ECA Calora Dijital Kombi E1 Hatası ve Çözümü

Ateşleme arızasıdır. Ateşleme başarısızlıkla sonuçlandığında ekranda belirir. Ateşleme sistemi kontrol edilmelidir. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır.

ECA Calora Dijital Kombi E2 Hatası ve Çözümü

Alev oluştuğunda yanlış alev ikazı verdiğini gösteren arıza kodudur. Ateşleme sistemi kontrol edilmelidir. Elektronik kar üzerinde testler yapılmalıdır.

ECA Calora Dijital Kombi E3 Hatası ve Çözümü

Aşırı sıcaklık arızası anlamına gelen koddur. Sensör kontrolleri yapılmalıdır. Sıcaklık test edilmelidir. Uzman müdahalesi gerektiren bir arızadır.

ECA Calora Dijital Kombi E4 Hatası ve Çözümü

Kombide dolaşan basınç suyun bir sebeple azaldığını gösteren arıza kodudur. Su basıncının 1.5 bar düzeyine getirilmesi gerekir. Sık basınç kaybı yaşanıyorsa gerekli sıvı kaybı kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bütün su bağlantı rekorları ve diğer bağlantılar kontrol edilmelidir.  Uzman müdahalesi ve tecrübe gerektiren bir arıza kodudur.

ECA Calora Dijital Kombi A1 Hatası ve Çözümü

Kombi ekranında bu kod görüntüleniyorsa şebeke voltajında bazı düzensizlikler olduğu anlamına gelmektedir. Şebeke voltajı kontrolleri yapılmalıdır. Şebeke voltajının 165 volt üzerinde olduğundan emin olunmalıdır. Eğer şebeke voltajı normal olarak ölçülüyorsa elektronik kart kontrolleri yapılmalıdır. Voltaj dengesi için regülatör kullanımı tavsiye edilir.

ECA Calora Dijital Kombi C1 Hatası ve Çözümü

Ekran bölümü elektronik kart arızası kodudur. Elektronik kart kontrolü sağlanması gereklidir. Uzman desteği alınız.

ECA Calora Dijital Kombi D1 Hatası ve Çözümü

Kombi alevlenme bölümünde arıza oluştuğunu gösteren koddur. Uzman yaklaşımı gereklidir. Elektrot testleri yapılmalıdır.

ECA Calora Dijital Kombi P1 Hatası ve Çözümü

Basınç arızasıdır. Kombi yeterli basınçta çalıştırılmalıdır. Kombiye 1.5 bara kadar su ilave edilmelidir. Basınç sabit kalmıyor ve bu sorundan dolayı kombi sık sık arızaya geçiyorsa uzman desteği alınması gereklidir.

ECA Calora Dijital Kombi Y1 Hatası ve Çözümü

Gaz valfi arızasıdır. Devreyi tamamlamadığı ve gerekli tepkileri vermediğini gösterir. Uzman yaklaşımıyla çözüm sağlanmalıdır.

 

ECA FORTİUS ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

ECA Fortius Kombi T6 Hatası ve Çözümü

Baca gazı sensörü arızasıdır. Sensör kontrolleri ve değişimi yapılmalıdır. Uzman müdahalesi gereklidir. Servis randevusu talep edilmelidir.

ECA Fortius Kombi T2 Hatası ve Çözümü

Baca gazı sensörü arızasıdır. Baca gazı ısınması olduğunu gösterir. Sensör kontrolleri ve değişimi yapılmalıdır. Uzman müdahalesi gereklidir. Servis randevusu talep edilmelidir.

ECA Fortius Kombi E4 Hatası ve Çözümü

Atık gaz arızasıdır. Kombi atık gaz tahliye fanı, prosestat bağlantıları kontrol edilmelidir. Gerekliyse fan ve prosestat değişimi yapılmalıdır. Uzman müdahalesi gereklidir.

ECA Fortius Kombi E5 Hatası ve Çözümü

Atık gaz sensör arızasıdır. Kombi atık gaz tahliye fanı, prosestat bağlantıları kontrol edilmelidir. Gerekliyse fan ve prosestat değişimi yapılmalıdır. Uzman müdahalesi gereklidir.

ECA Fortius Kombi E3 Hatası ve Çözümü

Kombinin eşanjör ısıtma kısmında aşırı ısınma gerçekleştiğinde görüntülenen arıza kodudur.  Limit sensör testleri yapılmalı gerekli ise değişim yapılmalıdır. Pompa kontrol edilmelidir. Uzman desteği gereklidir.  Kullanıcıların Arıza çözümü için servis randevusu alması gereklidir.

ECA Fortius Kombi T1 Hatası ve Çözümü

Aşırı ısınma arızasını gösteren hata kodudur. Kombinin limit sensörleri kontrol edilmelidir. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Servis desteği gereklidir.

ECA Fortius Kombi T3 Hatası ve Çözümü

Kalorifer suyu sıcaklığının ani şekilde yükseldiğini gösteren arıza kodudur. Kalorifer sensörü kontrollerinin sağlanması gereklidir.

ECA Fortius Kombi T5 Hatası ve Çözümü

Sıcak su sensörlerinde bir arıza meydana geldiğinde gösterilen koddur. Sistem kontrolleri sağlanması gereklidir. Uzman teknisyen müdahalesiyle işlem sağlanmalıdır.

ECA Fortius Kombi T7 Hatası ve Çözümü

Dış hava sensörü arızası ile ilgili olarak gösterilen arıza kodudur.  Sensör testi yapılmalıdır. Servis randevusu alabilirsiniz.

ECA Fortius Kombi E1 Hatası ve Çözümü

Kombide alev oluşmadığında gösterilen bir koddur. Kombi çakmak bağlantıları iyon sistemi ve bağlantılarının testleri yapılmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Uzman müdahalesi gerektiren bir arıza kodudur.

ECA Fortius Kombi E2 Hatası ve Çözümü

Alev algılama arızasıdır. Alev kontrol sensörleri iyon gurubu ve bağlantı kabloları test edilmelidir. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Kart üzerindeki bağlantıları kontrol edilmelidir.

ECA Fortius Kombi D1 Hatası ve Çözümü

Alev sisteminde meydana gelen bir algılama arızasıdır. Alev kontrol sensörleri iyon gurubu ve bağlantı kabloları test edilmelidir. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Kart üzerindeki bağlantıları kontrol edilmelidir.

ECA Fortius Kombi C1 Hatası ve Çözümü

Ana kart hatasıdır. Anakart bağlantı soket ve kabloları test edilmelidir.  ECA servisinden randevu talep edilmelidir.

ECA Fortius Kombi A1 Hatası ve Çözümü

Kombi ekranında bu kod görüntüleniyorsa şebeke voltajında bazı düzensizlikler olduğu anlamına gelmektedir. Şebeke voltajı kontrolleri yapılmalıdır. Şebeke voltajının 160 volt üzerinde olduğundan emin olunmalıdır. Eğer şebeke voltajı normal olarak ölçülüyorsa elektronik kart kontrolleri yapılmalıdır. Voltaj dengesi için regülatör kullanımı tavsiye edilir.

ECA Fortius Kombi P1 Hatası ve Çözümü

Kombi sıvı basıncı ile ilgili arıza kodudur. Uygun olmayan basınç gerçekleştiğinde  durumunda gösterilir. Doldurma musluğu, basınç sensörü, su bağlantı noktaları gibi kısımların kontrolü ve gerekliyse değişimi yapılması gereklidir.

ECA Fortius Kombi Y1 Hatası ve Çözümü

Gaz valfinden kaynaklanan bir sistem arızasıdır. Devreyi tamamlamadığı ve gerekli tepkileri vermediğini gösterir. Uzman yaklaşımıyla çözüm sağlanmalıdır.

 

ECA FORTİUS PLUS ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

ECA Fortius Plus Kombi T6 Hatası ve Çözümü

Hava akış ölçüm sensörleri kontrol edilmelidir. Gerekli durumlarda değişim sağlanmalıdır. Baca ve bağlantıları incelenmelidir.

ECA Fortius Plus Kombi T2 Hatası ve Çözümü

Baca gazı sensörü arızasıdır. Sensör kontrolleri ve değişimi yapılmalıdır. Sıcaklığın normal eiyede olduğundan emin olunmalıdır. Uzman desteği gereklidir.

ECA Fortius Plus Kombi E4 Hatası ve Çözümü

Hava sistemi ile ilgili bir arızadır. Kombi atık gaz tahliye fanı, prosestat bağlantıları kontrol edilmelidir. Gerekliyse fan ve prosestat değişimi yapılmalıdır. Uzman müdahalesi gereklidir.

ECA Fortius Plus Kombi E3 Hatası ve Çözümü

Kombinin eşanjör ısıtma kısmında aşırı ısınma gerçekleştiğinde görüntülenen arıza kodudur.  Limit sensör testleri yapılmalı gerekli ise değişim yapılmalıdır. Pompa kontrol edilmelidir. Uzman desteği gereklidir.  Kullanıcıların Arıza çözümü için servis randevusu alması gereklidir.

ECA Fortius Plus Kombi T1 Hatası ve Çözümü

Kombi ısınma koruma sisteminin devreye girdiğini gösteren arızadır. Sıcaklık sensör testleri yapılmalıdır. Gerekli durumlarda değişim yapılmalıdır. Servis randevusu talep edilmelidir.

ECA Fortius Plus Kombi T3 Hatası ve Çözümü

Kalorifer suyu sıcaklığı sensöründen kaynaklanan bir arıza kodudur. Kalorifer Ntcsi kontrollerinin sağlanması gereklidir.

ECA Fortius Plus Kombi T5 Hatası ve Çözümü

Sıcak su ntc sensörlerinde bir arıza meydana geldiğinde gösterilen koddur. Sistem kontrolleri sağlanması gereklidir. Uzman teknisyen müdahalesiyle işlem sağlanmalıdır.

ECA Fortius Plus Kombi T7 Hatası ve Çözümü

Dış hava sıcaklık sensörü arızasıdır. Sensör testleri yapılmalıdır. Servis randevusu talep edilmelidir.

ECA Fortius Plus Kombi E1 Hatası ve Çözümü

Kombi alev almadığı zaman ortaya çıkan koddur. Ateşleme sistemi ile gaz giriş ve çıkışlarını, vana ve bağlantılarını kontrol etmek gereklidir. Uzman müdahalesi gerekir.

ECA Fortius Plus Kombi E2 Hatası ve Çözümü

Alev ikaz arızasıdır. Elektronik kart kontrolleri sağlanmalıdır. Uzman müdahalesi gerekir.

ECA Fortius Plus Kombi D1 Hatası ve Çözümü

Alev alma sistemi arızasıdır. Gerekli kontrol sağlandıktan sonra ateşleme sistemi elektrotları değişimi yapılabilir. Servis randevusu alınmalıdır.

ECA Fortius Plus Kombi C1 Hatası ve Çözümü

Elektronik karta bilgi ulaşmadığını gösteren arıza kodudur. Elektronik kart testleri yapılmalıdır. Gerekliyse kart değişimi sağlanmalıdır.

ECA Fortius Plus Kombi A1 Hatası ve Çözümü

Kombi ekranında bu kod görüntüleniyorsa şebeke voltajında bazı düzensizlikler olduğu anlamına gelmektedir. Şebeke voltajı kontrolleri yapılmalıdır. Şebeke voltajının 170 volt üzerinde olduğundan emin olunmalıdır. Eğer şebeke voltajı normal olarak ölçülüyorsa elektronik kart kontrolleri yapılmalıdır. Voltaj dengesi için regülatör kullanımı tavsiye edilir.

ECA Fortius Plus Kombi P1 Hatası ve Çözümü

Basınç arızasıdır. Kombi yeterli basınç altında çalıştırılmalıdır. Sürekli basınç kaybı yaşanıyorsa uzman desteği alınmalıdır.

ECA Fortius Plus Kombi Y1 Hatası ve Çözümü

Gaz valfi arızasıdır. Valf ve kart arasında iletişim kopukluğu olduğunda gösterilir. Testler ve gerekliyse valf değişimi yapılmalıdır.

 

ECA EURO STAR ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

ECA Euro Star Kombi A3 Hatası ve Çözümü

Atık gaz sensör arızasıdır. Atık gaz bölümünde testler yapılmalı gerekliyse sensör değişimi sağlanmalıdır.

ECA Euro Star Kombi A4 Hatası ve Çözümü

Atık gaz tahliye problemi anlamına gelen koddur. Atık gaz istemi kontrolleri yapılmalıdır. Uzaman desteğine ihtiyaç bulunan bir arıza kodudur.

ECA Euro Star Kombi A7 Hatası ve Çözümü

Sıcak su ntc sensörlerinde bir arıza meydana geldiğinde gösterilen koddur. Sistem kontrolleri sağlanması gereklidir. Uzman teknisyen müdahalesiyle işlem sağlanmalıdır.

ECA Euro Star Kombi AC Hatası ve Çözümü

Dış hava sensörü arızası anlamına gelen koddur. Sensör testleri yapılmalı ve gerekliyse sensör değişimi sağlanmalıdır.

ECA Euro Star Kombi AD Hatası ve Çözümü

Boyler sensörü arızası anlamına gelen koddur. Sensör değişimi gerekliyse yapılmalıdır. Bu durumda sıcak su sistemi hata verecektir. Uzman desteği gerekli olan bir arıza kodudur.

ECA Euro Star Kombi B1 Hatası ve Çözümü

Kod anahtarının yanlış olduğunu gösteren arızadır. Uzman müdahalesi gereklidir. Servis randevusu talep edilmelidir.

ECA Euro Star Kombi C1 Hatası ve Çözümü

Hava akış sensörlerinin çalışma esnasında arızaya geçtiğini gösteren arıza kodudur. Sensör kontrolleri sağlanmalıdır. Gerekliyse sensör değişimi yapılmalıdır.

ECA Euro Star Kombi C4 Hatası ve Çözümü

Hava sensörü arızasıdır gerekliyse sensör değişimi sağlanmalıdır. Kombi servisinden yardım istenilmelidir.

ECA Euro Star Kombi C6 Hatası ve Çözümü

Hava tahliye kanalında akış göstermediği durumlarda gösterilen arıza kodudur. Arıza çözümü  için servis randevusu alınmalıdır.

ECA Euro Star Kombi CC Hatası ve Çözümü

Dış hava sensör arızasıdır. Kombi servisinden randevu talep edilmelidir.

ECA Euro Star Kombi D1 Hatası ve Çözümü

LSM5 iletişim sorunudur. Kombiye reset işlemi yapılmalıdır. Sorun çözülmezse servis randevusu talep edilmelidir.

ECA Euro Star Kombi E0 Hatası ve Çözümü

Elektronik kart arızası anlamına gelen koddur. Arıza meydana geldiğinde gösterilir. Kombi ve kart bağlantıları kontrol edilmelidir. Servis randevusu alınması gerekir.

ECA Euro Star Kombi E2 Hatası ve Çözümü

Kalorifer suyu sıcaklığının yanlış ölçüldüğünü gösteren arıza kodudur. Kalorifer Ntcsi kontrollerinin sağlanması gereklidir. Uzman müdahalesi gerekir.

ECA Euro Star Kombi E9 Hatası ve Çözümü

Aşırı ısınma arızasını gösteren hata kodudur. Kombinin limit sensörleri kontrol edilmelidir. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Servis desteği gereklidir.

ECA Euro Star Kombi EA Hatası ve Çözümü

İyon sistemi arızası anlamına gelen koddur. İyon sistemi testleri ve gerekliyse değişimi sağlanmalıdır. Servis randevusu talep edilmelidir.

ECA Euro Star Kombi F7 Hatası ve Çözümü

Kombide alev olmadığı durumlarda dahi alev gösteriliyorsa bu arıza kodu gösterilmektedir. Servis randevusu talep edilmelidir.

ECA Euro Star Kombi FA Hatası ve Çözümü

İyon akımında düzensizlik olduğunu gösteren arıza kodudur. İyon testleri yapılmalıdır. Servis randevusu talep edilmelidir.

ECA Kombi Teknik Servisi 1 Yıl Garantili, Hızlı ve Kaliteli Servis Hizmeti…

x