Samsung Klima Arıza Kodları

Samsung Klima Teknik Servisi 1 Yıl Garantili, Hızlı ve Kaliteli Servis Hizmeti…

Kullanmakta olduğunuz Samsung klima modellerinde oluşabilecek her türlü soruna karşı cihazınızın periyodik bakımını yaptırmanız daha uzun süre yüksek performans ile cihazınızı kullanmanız konusunda etkili olmaktadır. Bakım işlemleri sırasında herhangi bir problemle karşılaşmamak adına profesyonel hizmet almanız daha kaliteli sonuçlar elde etmenizi sağlamaktadır.

Cihazınızın uzun süre kullanımı ve periyodik bakımının yapılmaması zaman zaman arıza vermesine neden olabilir. Bu durumda cihazınızın arıza vermesi halinde vermiş olduğu hata kodu cihazda oluşan sorun hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Samsung klima kullanıcıları servis hizmeti almak istediklerinde servisimiz ile iletişime geçerek taleplerini kolayca iletebilirler. Uzman personelimiz sorunun belirlenmesi için adresinize gelerek gerekli çalışmaları yapmaktadır.

Samsung Klima Arızaları

Klima hiç çalışmıyor

Klimanıza bağlı sigortayı kontrol edin.
İç ünitenin OPERATION (Çalışma) göstergesinin yanıp yanmadığını kontrol edin gerekiyorsa kumandadan (On/Off) düğmeşine basın.
İç ünite üzerindeki TIMER göstergesinin yanıp yanmadığını kontrol edin.
Eğer yanıyorsa:
– Çalışmaya başlama süresinin dolmasını bekleyin, klimanız otomatik olarak çalışacaktır.
– TIMER’ı iptal edin.

Klima uzaktan kumanda ile çalışmıyor

İç ünite ile aranızda sinyal almasını önleyen bir engelin olup olmadığını kontrol edin.
Uzaktan kumandanın pillerini kontrol edin.
Klimaya yeterince yakın olduğunuzdan emin olun. (7 metre veya daha yakın)

Klima uzaktan kumanda ile çalışmıyor

İç ünite ile aranızda sinyal almasını önleyen bir engelin olup olmadığını kontrol edin.
Uzaktan kumandanın pillerini kontrol edin.
Klimaya yeterince yakın olduğunuzdan emin olun. (7 metre veya daha yakın)

Uzaktan kumandada On/Off düğmesine basınca hiç bir sinyal sesi duyulmuyor

Uzaktan kumandayı iç ünitenin ortasında yer alan sinyal alıcıya doğru tuttuğunuzdan emin olun.
Gerekiyorsa kumandanın pillerini değiştirin.

Isıtmadayken oda sıcaklığı gerekli seviyeye hiç ulaşmıyor ve klima sık sık duruyor

Sıcaklığı doğru ayarlandığınızdan emin olun.
Fan hızını arttırın.
Eğer hava akış yönü aşağıya doğru ise kumandayı kullanarak yukarıya doğru yönelmesini sağlayın.

Hava akış yönü kumandadan SWING düğmesine basmama rağmen değişmiyor

Klimanızın çalışmaya başladığını kontrol edin. Gerekirse uzaktan kumandadan düğmesine basın.

TIMER zamanında işlev görmüyor

TIMER’i doğru programladığınızdan emin olun.

Klima çalışırken odada koku oluyor

Odayı havalandırın.

Samsung Klima Arıza Onarım İşlemleri

Ev veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz klimanızın ekranında beliren hata kodları cihazda oluşan sorunu göstermektedir. Bu nedenle Samsung klima arıza kodları oluşan arıza durumuna dair detaylı bilgi alınması ve buna göre işlem yapılmasını kolaylaştırmaktadır. Çoğu zaman oluşan arıza durumunun pek çok farklı neden olabileceğinden ekranda beliren hata kodları ile daha detaylı bilgi alınabilir.

Klimanın ekranında belirmiş olan hata kodlarını inceleyerek sistemde yer alan hata kodları konusunda detaylı bilgiler sayesinde öğrenmeniz gereken bilgilere ulaşım sağlayabilir ve yapmanız gereken işlem hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Her hata kodu için yapılacak olan küçük müdahaleler ve gerekli olması durumunda servisi çağırmanız için sistemde öneriler bulunmaktadır. Özellikle sorunun küçük çaplı olması halinde yapacağınız müdahale ile cihazınızı yeniden çalışır duruma getirebilir.

Samsung Klima Bakım

Klimanızın daha uzun süre yüksek performans ile çalışmasını sağlamak için periyodik olarak bakımını yaptırmanız gerekir. Özellikle düzenli olarak bakımı yapılan klimalar daha yüksek performans ile çalıştığı gibi oluşabilecek arıza durumları da aza indirmektedir. Bu sayede var olan firmanızın daha uzun süre sorunsuz olarak kullanım imkanı elde edebilirsiniz.

Uzun yıllardır bu alanda profesyonel olarak hizmet veren Samsung klima servisi olarak yapmış olduğunuz her türlü talepte sizlere kaliteli hizmet sunmaktayız. Arıza veya bakım işlemleri için servisinizi arayarak hizmet talep etmeniz durumunda adresinize gönderilen ekibimiz gerekli kontrolleri sağlayarak cihazınız için bakım veya onarım işlemlerini yapmaktadır.

Samsung Klima Servisi Hangi Durumda Çağrılır?

Klimamızı kullanırken karşılaşabileceğiniz her türlü arıza durumunda servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Klimanızın ekranında beliren hata kodu yaşanan sorunun belirlenmesi konusunda etkili olduğundan bu konuda sistem üzerinden daha detaylı bilgi alabilir ve gerekli gördüğünüz her durumda servisinize arayarak hizmet talep edebilirsiniz.

Yapacağınız talepler karşısında en kısa süre içerisinde sizlere geri dönüş yaparak yaşanan sorunun giderilmesini sağlamaktayız. Özellikle küçük çaplı arıza durumlarında yapacağınız müdahaleler ile cihazınızı yeniden çalışır duruma getirebileceğiniz için sistem üzerinden bu konuda bilgi alabilir veya servisimizi arayarak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Samsung Klima Servisi Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler

Cihazınızın hata vermesi durumunda ilk aşamada öncelikle gerekli kontrolleri sağlayarak yapabileceğiniz bir durum söz konusu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bu sayede özellikle teknik destek almadan da çoğu zaman cihazınızın yeniden çalışmasını sağlayabilirsiniz. Oluşan arıza durumunun ekranda beliren hata kodu ile anlaşılması sayesinde sistem üzerinden alacağınız bilgiler ile sorunu düzeltip düzeltemeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Çoğu zaman arıza durumu söz konusu olmasa da cihazınızın çalışmasını engelleyen bazı durumlar ortaya çıkabilir. Özellikle elektrik kesintisi veya elektrik bağlantılarında problem olması halinde cihazın çalışmasında sorun olabileceğinden gerekli kontrollerin sağlanması ile durumun anlaşılması gerekir. Yapmış olduğunuz kontroller sonucunda yapabileceğiniz herhangi bir şey olmadığını düşündüğünüz durumlarda servisimizi arayarak hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Samsung Klima Profesyonel Hizmet Garantisi

Servisimiz yapmış olduğu çalışmalar ile %100 müşteri memnuniyeti sağlayarak garantili hizmet sunmaktadır. Cihazınıza yaşadığınız probleme karşı ekibimiz tarafından yapılacak olan çalışmalar ile sorunun kısa sürede çözülmesi ve cihazın yeniden çalışır duruma getirilmesi sağlanmaktadır.

Eğitimli personelimiz sayesinde yaşanan arıza durumlarına karşı cihazın kontrol edilmesiyle sorunun asıl kaynağı belirlenerek duruma müdahale edilmektedir. Servisimiz montaj, bakım, onarım, yedek parça değişimi veya farklı sorunlar karşısında sizlere sunmuş olduğu kaliteli hizmet ile cihazınızın uzun süreli kullanım imkanı sağlamasına yardımcı olmaktadır. Uzun yıllardır vermiş olduğumuz hizmet sayesinde müşterilerimizin taleplerine en kaliteli şekilde karşılamaya devam etmekteyiz.

Samsung Klima Servis Desteği

Servis hizmetlerimizden yararlanmak istediğiniz de destek hattımız üzerinden bizlere dilediğiniz her an rahatlık ulaşım sağlayabilirsiniz. Yapmış olduğunuz taleplere göre en kısa süre içerisinde adresinize gönderilecek olan ekibimiz tarafından talep ettiğiniz şekilde cihaza bakım, onarım veya yedek parça değişimi için müdahale edilmektedir.

Uygun fiyat seçeneği ile garantili hizmet sunan servisiniz yapmış olduğu çalışmalarda özellikle müşteri odaklı hizmet verdiğinden her zaman kaliteli hizmet almanızı sağlamaktadır. Cihazınızın aynı şekilde yüksek performans ile uzun süre çalışması için gereken her türlü konuda uzman ekibimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz. Destek hattımız üzerinden yapacağınız taleplere yeterli sayıdaki ekibimizle en kısa süre içerisinde geri dönüş yapılmaktadır.

Samsung Klima Teknik Servisi 1 Yıl Garantili, Hızlı ve Kaliteli Servis Hizmeti…

x