Vaillant Kombi Arıza Kodları

Vaillant Kombi Teknik Servisi 1 Yıl Garantili, Hızlı ve Kaliteli Servis Hizmeti…

HIZLI ULAŞIM

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi Arıza Kodları
Vaillant Ecotec Kombi Arıza Kodları
Vaillant Ecovit Kombi Arıza Kodları
Vaillant VCK Kombi Arıza Kodları
Vaillant VCW Kombi Arıza Kodları
Vaillant VUW Plus Kombi Arıza Kodları
Vaillant VUW Pro Kombi Arıza Kodları

 

1. VAİLLANT ATMOTEC – TURBOTEC ARIZA KODLARI

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F0-F71 Hatası ve Çözümü

Kombi ekranında belirtilen hata kodu var ise kalorifer kısmında sıcak algılayıcı sensörler kontrol edilmesi gereklidir.  Gidiş Sensör testlerinin yapılması için Vaillant servisiyle iletişime geçilmesi gerekir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F1 Hatası ve Çözümü

Kombi ekranında belirtilen hata kodu var ise kalorifer kısmında sıcak algılayıcı sensörler kontrol edilmesi gereklidir.  Dönüş Sensör testlerinin yapılması için Vaillant servisiyle iletişime geçilmesi gerekir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F5 Hatası ve Çözümü

Bacalı tip kombilerde dış hava sensörü arızası anlamına gelen koddur. Sensör testleri ve değişimlerinin sağlanması gerekir. Tehlikeli bir durum olduğu için kombi tekrar çalıştırılmamalıdır. Servis için randevu talep edilmelidir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F6 Hatası ve Çözümü

Bacalı model kombilerde O2’ce zengin havanın kombiye ulaşmadığını gösteren arıza kodudur. Sensör testleri yapılmalıdır.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F10 Hatası ve Çözümü

Kombide yukarda belirtilen hata kodu var ise kalorifer kısmında sıcak algılayıcı sensörler kontrol edilmesi gereklidir.  Sensör testlerinin yapılması için Vaillant servisiyle iletişime geçilmesi gerekir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F11 Hatası ve Çözümü

Kombide gösterilen hata kodu var ise kalorifer kısmında sıcak algılayıcı sensörler kontrol edilmesi gereklidir. Kalorifer dönüş suyu  sensör testlerinin yapılması için Vaillant servisiyle iletişime geçilmesi gerekir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F13 Hatası ve Çözümü

Sensör sistemi arızasıdır. Sıcaklık ölçüm sensörlerinin test edilmesi gereklidir. Gerekliyse değiştirilmelidir. Uzman yaklaşımı gereken bir arıza kodudur.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F15 Hatası ve Çözümü

Atık gazın dışarı tahliyesinin ölçümünden sorumlu sensörün arızasıdır. Sensör testleri ve gerekliyse değişimi yapılmalıdır. Uzman müdahalesi gereklidir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F16 Hatası ve Çözümü

Her iki modelde de temiz havanın kombiye doğru şekilde ulaşmadığını gösteren arıza kodudur. Baca kontrolleri yapılmalı ve gerekliyse sensörde  değişim sağlanmalıdır.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F20 Hatası ve Çözümü

Kombi üst sıcaklık ölçüm sensörü arızasıdır. Sıcaklığa neden olan etkenler incelenmeli ve sensör üzerinde kontroller sağlanmalıdır Vaillant servisiyle irtibata geçilmelidir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F22 Hatası ve Çözümü

Sistemde su olmadan yanma meydana geldiğini gösteren arıza koddur. Sıcaklık  Sensörler incelenmelidir. Servis randevusu talep ediniz.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F23 Hatası ve Çözümü

Su basıncı arızasıdır. Yetersiz su olduğu anlamına gelir basınç ölçüm sensörleri test edilmeli ve gerekliyse değiştirilmelidir. Servis desteği alınması gerekir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F24 Hatası ve Çözümü

Sıcaklığın hızlı yükseldiğini gösteren arıza kodudur. Kombinin sıcaklık sensörleri test edilmelidir. Sıcaklığı hızlı artıran etkenler incelenmelidir. Servis için randevu talep edilmelidir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F25 Hatası ve Çözümü

Limit sensör arızasıdır. Kombiyi sıcaklığa iten etkenler belirlenmeli bir süre sonra yeniden çalıştırılmaldır. Servis müdahalesi gerekir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F26 Hatası ve Çözümü

Kombi ekranında bu kod görüntüleniyorsa şebeke voltajında bazı düzensizlikler olduğu anlamına gelmektedir. Eğer şebeke voltajı normal olarak ölçülüyorsa elektronik kart kontrolleri yapılmalıdır. Voltaj dengesi için regülatör kullanımı tavsiye edilir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F27 Hatası ve Çözümü

Kombinin sönmesi için komut verildiği halde sönme gerçekleşmediğinde gösterilen hata kodudur. Gaz sistemleri incelenmelidir. Gaz ventili değiştirilmesi gerekebilir. Servis randevusu alınması gerekir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F28 Hatası ve Çözümü

Ateşleme başarısız olduğunda gösterilen arıza kodudur. Ateşleme sistemi incelenmelidir. Uzman teknisyen müdahalesi gerekir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F29 Hatası ve Çözümü

Çalışma konumunda alevin kesildiğini belirten gelen koddur. Sistemde alevin neden kesildiği incelenmelidir.  Gerekliyse gaz ventil ve bağlantı sistemleri değişebilir. Servis randevusu talep edilmelidir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F33 Hatası ve Çözümü

Hava akış sensö arızasıdır. Kontaklarda arıza olduğunu ya da akış sağlanmadığını gösterir. Uzman yaklaşımı gereklidir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F36 Hatası ve Çözümü

Atık gaz tahliye sorunudur. Sistem kontrolleri sağlanmalıdır. Servis müdahalesi gerekir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F49 Hatası ve Çözümü

Kombi ekranında bu kod görüntüleniyorsa şebeke voltajında bazı düzensizlikler olduğu anlamına gelmektedir. Şebeke voltajı kontrolleri yapılmalıdır. Voltaj dengesi için regülatör kullanımı tavsiye edilir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F61 Hatası ve Çözümü

Gaz valfinden kaynaklanan bir arıza kodudur. Valf testleri yapılmaldır. Soket va bağlantıları kontrol edilmelidir. Servis müdahalesi gerekir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F62 Hatası ve Çözümü

Gaz sisteminde gecikmeli kapanma olduğunu gösteren arıza kodudur. Gaz bağlantıları kontrol edilmelidir. Uzman desteği alınmalıdır.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F63 Hatası ve Çözümü

Elektronik kart üzerinde işlemci arızası olduğunu gösteren hata kodudur. Kart testleri yapılmalıdır. Gerekliyse kart değişimi yapılmalıdır. Uzman yaklaşımı gerekir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F64 Hatası ve Çözümü

Tesisat suyu sıcaklık ölçüm sensörleri arızasıdır. Sensör testleri ve gerekliyse değişimleri yapılmalıdır.  Servis randevusu talep edilmelidir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F65 Hatası ve Çözümü

Elektronik kart üzerinde aşırı ısınma gerçekleştiğinde gösterilen arıza kodudur. Kart testleri yapılmalıdır ve gerekliyse kart değişimi sağlanmalıdır.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F67 Hatası ve Çözümü

İyonizasyon ve elektronik kart uyumsuzluğu olduğundan gösterilen arıza kodudur. Kart testleri yapılmalıdır, voltaj ölçümleri gerçekleştirilmelidir. Servis desteği gereklidir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F70 Hatası ve Çözümü

Elektronik kart ve ekran kartı arasında iletişim kopukluğu yaşandığını gösteren hata kodudur. Kart testleri yapılmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F72 Hatası ve Çözümü

Kalorifer gidiş dönüş suyu sensör arızasıdır. Sensör ölçümleri yapılmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F73 Hatası ve Çözümü

Basınç sensör arızasıdır. Sensör testleri yapılmalıdır. Kombi uygun basınç altında çalıştırılmalıdır. Sık sık arıza konumuna geçiyorsa servis randevusu talep edilmelidir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F75 Hatası ve Çözümü

Basınç sensörü kombi aktivasyonu durumunda basınç dalgalanması algılamadığında gösterilir. Sensötr ölçümleri yapılmalıdır. Servis randevusu talep edilmelidir.

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi F77 Hatası ve Çözümü

Yoğuşma suyu pompa arızasıdır. Yoğuşma pompası kontrol edilmelidir. Gerekli ise değişim sağlanmalıdır.

 

2. VAİLLANT ECOTEC ARIZA KODLARI

Vaillant Ecotec Kombi F00 Hatası ve Çözümü

Isıtma suyu ntc arızası hata kodudur. Kalorifer ısıtma suyu ntc testlerinin yapılması gerekir. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur.

Vaillant Ecotec Kombi F01 Hatası ve Çözümü

Isıtma suyu dönüş kısmında meydana gelen ntc arızası hata kodudur. Kalorifer ısıtma suyu ntc testlerinin yapılması gerekir. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur.

Vaillant Ecotec Kombi F02/F91 Hatası ve Çözümü

Kalorifer boyler sisteminde meydana gelen bir arıza kodudur. Sensör test ve kontrollerinin yapılması gerekir. Servis desteği gereklidir.

Vaillant Ecotec Kombi F03/F91 Hatası ve Çözümü

Boyler sensörleri arızasıdır. Sensör testleri yapılması gerekir. Kablo soket ve kart bağlantıları test edilmelidir. Servis müdahalesi gerekir.

Vaillant Ecotec Kombi F10 Hatası ve Çözümü

Kombi gidiş suyu sensör arızasıdır. Sensör testleri ve soket bağlantıları test edilmelidir. Servis desteği gereklidir.

Vaillant Ecotec Kombi F11 Hatası ve Çözümü

Tesisat sistemi dönüş sensör ntc arızasıdır. Değişim gerekli olduğu durumlarda orijinal parça ile değişim sağlanmalıdır.

Vaillant Ecotec Kombi F13 Hatası ve Çözümü

Boyler üzerindeki sensörlerde meydana gelen arıza kodudr. Soket ve bağlantı gurupları test edilmelidir. Servis desteği gereklidir.

Vaillant Ecotec Kombi F13/F91 Hatası ve Çözümü

Boyler kablolarında meydana gelen bağlantı hatası anlamına gelen koddur. Bağlantılar kontrol edilmelidir. Servis müdahalesi gerekir.

Vaillant Ecotec Kombi F20 Hatası ve Çözümü

Kombinin ısıtma kısmında aşırı ısınma gerçekleştiğinde görüntülenen arıza kodudur.  Limit sensör testleri yapılmalı gerekli ise değişim yapılmalıdır. Pompa kontrol edilmelidir. Uzman desteği gereklidir.  Kullanıcıların Arıza çözümü için servis randevusu alması gereklidir.

Vaillant Ecotec Kombi F22/F23/F24 Hatası ve Çözümü

Kombi basıncı kontrol edilmelidir. Kullanma kılavuzunda belirtilen basınç değerine gelene kadar su ilavesi yapılmalıdır.

Vaillant Ecotec Kombi F25 Hatası ve Çözümü

Termokompakt modül arızasıdır. Kontrol sağlanması gereklidir. Servis müdahalesi sağlanmalıdır.

Vaillant Ecotec Kombi F27 Hatası ve Çözümü

Kombide alev oluşmadığında gösterilen bir koddur. Kombi çakmak bağlantıları iyon sistemi ve bağlantılarının testleri yapılmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Uzman müdahalesi gerektiren bir arıza kodudur.

Vaillant Ecotec Kombi F28 Hatası ve Çözümü

Kombide diğer sistemler sağlam olduğu halde alev oluşmazsa bu arıza kodu oluşmaktadır. Cihazın alev oluşumunu algılayan sensörler ve çakmak mekanizması kontrol edilmelidir. Bu durumda kalorifer ve sıcak su kısımları düzgün şekilde çalışmayacaktır.

Vaillant Ecotec Kombi F29 Hatası ve Çözümü

Kombide oluşan alev algılayıcı iyon sensörüyle karta aktarılmaktadır. İyon sensörü sinyali algılamadığı durumlarda bu arıza kodu oluşmaktadır. Atık gaz tahliye sistemi ve iyonizasyon sistemi kontrol edilmelidir.

Vaillant Ecotec Kombi F32 Hatası ve Çözümü

Fan motoru sensörü arızasıdır. Motor testleri yapılmalı ve sensör ölçümü yapılmalıdır. Gerekliyse ilgili parçalar değiştirilmelidir.

Vaillant Ecotec Kombi F49 Hatası ve Çözümü

Kombi ekranında bu kod görüntüleniyorsa şebeke voltajında bazı düzensizlikler olduğu anlamına gelmektedir. Şebeke voltajı kontrolleri yapılmalıdır. Eğer şebeke voltajı normal olarak ölçülüyorsa elektronik kart kontrolleri yapılmalıdır.

Vaillant Ecotec Kombi F61/F62 Hatası ve Çözümü

Valf veya karttan kaynaklanan bir arızanın oluştuğunu gösteren bir koddur. Belirtilen bölümlerde test ve kontroller yapılmaldır.

Vaillant Ecotec Kombi F63 Hatası ve Çözümü

Kombi elektronik kart donanımında bir mikroişlemcide arıza oluştuğunu gösterir. Kombi kart testlerinin yapılması ve gerekliyse elektronik kart değişimi yapılmalıdır.

Vaillant Ecotec Kombi F64/F72 Hatası ve Çözümü

Isıtma suyu ntc arızası hata kodudur. Kalorifer ısıtma suyu ntc testlerinin yapılması gerekir. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur.

Vaillant Ecotec Kombi F65 Hatası ve Çözümü

Elektronik kart üzerinde aşırı ısınma meydana geldiğini gösteren arıza kodudur. Dışsal etkenlerden kaynaklanmış olabilir. Kontroller sağlanmalıdır.  Servis desteği gerekir.

Vaillant Ecotec Kombi F67 Hatası ve Çözümü

Kombi elektronik kart donanımında bir arıza oluştuğu anlatılmaktadır.  Kombi kart testlerinin yapılması ve gerekliyse elektronik kart değişimi yapılmalıdır.

Vaillant Ecotec Kombi F70 Hatası ve Çözümü

Kart üzerinde servis ayarı yapılması gerekli olduğunu gösteren koddur. Servis ayarı için randevu talep edilmelidir.

Vaillant Ecotec Kombi F71 Hatası ve Çözümü

Kalorifer suyu sensör arızasıdır. Sensör testleri ve bağlantı kontrolleri yapılmalıdır. Servis desteği sağlanmalıdır.

Vaillant Ecotec Kombi F73/F74 Hatası ve Çözümü,

Kombide dolaşan basınç suyun bir sebeple azaldığını gösteren arıza kodudur. Gerekli sıvı kaybı kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bütün su bağlantı rekorları ve diğer bağlantılar kontrol edilmelidir.  Uzman müdahalesi ve tecrübe gerektiren bir arıza kodudur.

Vaillant Ecotec Kombi F75 Hatası ve Çözümü

Basınç sensör arızasıdır. Sensör testleri yapılmalıdır. Sistemin hava yapmadığındna emin olunmalıdır.Servis desteği gereklidir.

Vaillant Ecotec Kombi F76 Hatası ve Çözümü

Kombinin ısıtma kısmında aşırı ısınma gerçekleştiğinde görüntülenen arıza kodudur.  Limit sensör testleri yapılmalı gerekli ise değişim yapılmalıdır. Pompa kontrol edilmelidir. Uzman desteği gereklidir.  Kullanıcıların Arıza çözümü için servis randevusu alması gereklidir.

Vaillant Ecotec Kombi F77 Hatası ve Çözümü

Kombide yoğuşma suyu pompası arızasıdır. Yoğuşma suyu pompası testleri yapılmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Uzman desteği gereklidir.

Vaillant Ecotec Kombi F80/F91 Hatası ve Çözümü

Acyostar bağlantı girişinde kısa devre oluştuğunu gösteren arıza kodudur. Servis müdahalesi gerekir.

Vaillant Ecotec Kombi F81 Hatası ve Çözümü

Boyler sensör arızasıdır. Sensör testleri yapılmalıdır.  Bağlantı soket ve kablolar kontrol edilmelidir. Servis desteği gerekir.

Vaillant Ecotec Kombi F90 Hatası ve Çözümü

Actostar bağlantı gurubu hatasıdır. Kablo ve soketleri test etmek gereklidir. Servis desteği gerekir.

Vaillant Ecotec Kombi F91 Hatası ve Çözümü

Actostar sensör arızasıdır sensör değişimi yapılmalıdır.  Servis desteği gerekir.

 

3. VAİLLANT ECOVİT ARIZA KODLARI

Vaillant Ecovit Kombi F00 Hatası ve Çözümü

Sıcak su sensör arızası anlamına gelen koddur. Sensör testleri ve gerekliye değişimleri sağlanmalıdır. Servis desteği gereklidir.

Vaillant Ecovit Kombi F10 Hatası ve Çözümü

Kalorifer kısmında sıcak algılayıcı sensörler kontrol edilmesi gereklidir.  Sensör testlerinin yapılması için Baymak servisiyle iletişime geçilmesi gerekir.

Vaillant Ecovit Kombi F13 Hatası ve Çözümü

Boyler sensör demeti bağlantılarında arıza meydana geldiğini gösteren arıza kodudur. Sensör bağlantıları kontrol edilmelidir. Servis desteği gereklidir.

Vaillant Ecovit Kombi F20 Hatası ve Çözümü

Kombinin ısıtma kısmında aşırı ısınma gerçekleştiğinde görüntülenen arıza kodudur.  Limit sensör testleri yapılmalı gerekli ise değişim yapılmalıdır. Pompa kontrol edilmelidir. Uzman desteği gereklidir.  Kullanıcıların Arıza çözümü için servis randevusu alması gereklidir.

Vaillant Ecovit Kombi F27 Hatası ve Çözümü

Sahte alev algılama arızasıdır. Alev testleri yapılmalı iyon sistemleri kontrol edilmelidir. Servis desteği gereklidir.

Vaillant Ecovit Kombi F28 Hatası ve Çözümü

Ateşleme arızasıdır. Çakmak ve valf bağlantı kontrolleri sağlanmalıdır.  Servis desteği gereklidir.

Vaillant Ecovit Kombi F29 Hatası ve Çözümü

Alev kesilme sorunudur. Valfin devrede kaldığından emin olunmalıdır. Gerekliyse valf değişimi saülanmalıdır. Servis müdahalesi gereklidir.

Vaillant Ecovit Kombi F32 Hatası ve Çözümü

Atık gaz sistem arızasıdır. Atık gaz tahliye elemanları kontrol edilmelidir. Servis desteği gereklidir.

Vaillant Ecovit Kombi F37 Hatası ve Çözümü

Kombide dolaşan basınç suyun bir sebeple azaldığını gösteren arıza kodudur. Gerekli sıvı kaybı kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bütün su bağlantı rekorları ve diğer bağlantılar kontrol edilmelidir.  Uzman müdahalesi ve tecrübe gerektiren bir arıza kodudur.

Vaillant Ecovit Kombi F42/F43 Hatası ve Çözümü

Elektronik kart kablo bağlantılarında arıza meydana geldiğini gösteren arıza kodudur. Bağlantı kontrolleri yapılmalıdır. Servis desteği gereklidir.

Vaillant Ecovit Kombi F60/F63/F64/F65/F67 Hatası ve Çözümü

Kombi elektronik kart donanımında bir arıza oluştuğu anlatılmaktadır.  Kombi kart testlerinin yapılması ve gerekliyse elektronik kart değişimi yapılmalıdır. Servis desteği gereklidir.

 

4. VAİLLANT VCK ARIZA KODLARI

Kombi üzerindeki ana şalter açık konumda iken cihazdaki yeşil ışık yanıyor mu? Kontrol edildiğinde,

Işık eğer yanıp sönüyorsa; cihazın ısınma korumasına geçtiğini gösterir. Limit sensör testleri yapılmalıdır. Sensör değişimi gerekebilir.

Işık yanmıyor ise; Elektrik giriş bağlantıları giriş sigortalarında elektrik olmadığı anlamına gelebilir. Kontrol sağlanmalıdır. Servis desteği gereklidir.

Kombi üzerindeki 2.Işık yanmakta mıdır?

Eğer belirtilen ışık yanıyorsa; kombi sıcak su konumunda demektir; arıza anlamına gelmez.

Işık hiç yanmıyorsa; cihazın kış olup olmadığı kontrol edilmelidir. Termostat konumunun doğru olduğuna bakılmalıdır. Bütün ayarlar doğru ise ve ışık yanmıyorsa ana kart arızasından şüphelenilmelidir. Servis desteği alınması gerekir.

Kombideki 4.Işık,

Yanıp sönmekte ise;

Bacalı tip kombiler için;

Baca çekimi gerçekleşmediğini gösterir. Bu durumda servis desteği alınmalıdır.

Hermetik tip kombiler de;

Prosestat konumlandırmaları gerçekleşmiyor demektir. Servis yardımı gereklidir.

Eğer yanmıyorsa;

Bacalı tiplerde baca çekimi gerçekleşmiyorsa kombinin bloke olduğunu göstermektedir. Kombinin blokajını kaldırmak için servis yardımı talep edilmelidir.

Hermetik kombi tiplerin de ise hava prosestatında kontak arızası olduğu anlamına gelmektedir. Ayrıca fan da kontrol edilmelidir. Servis desteği gereklidir.

Kombideki 5.Işık yanıyor mu?

Eğer ışık yanıp sönmekteyse basınç arızası anlamına gelen bir kod gösterilmektedir. Kombi basıncı 1.5 bara getirilmelidir. Sorun devam ediyorse teknik destek alınmalıdır.

Işık yanmıyorsa; kart veya valf kontrolü sağlanmalıdır. Servis desteği alınmalıdır

Panel üzerindeki 6.Işık yanıyor mu?

Eğer ışık yanıp sönüyorsa; tesisat gidiş kısmında sıcaklığı kontrol eden sensörü kablo bağlantılarında bir sorun oluştuğunu gösterir. Servis desteği gereklidir.

Işık yanmıyorsa;  Alev oluştuğu halde alev hissedilmediğini gösterir.  Elektrot ve iyon bağlantıları kontrol edilmelidir. Ana kart kontrolü sağlanmalıdır. Gaz valfi ve bağlantıları kontrol edilmelidir. Servis desteği gereklidir.

Panelde 7.Işık yanıyor mudur?

Işık yanıp sönüyorsa; kart üzerinde mikro işlemci arızası vardır. Kombiye reset atılmalıdır. Düzelmez ise reset işlemi üç kez tekrar edilmelidir. Hala düzelmiyor ise elektronik kart yanmış veya üzerindeki elemanlar arızalanmış olabilir. Servis desteği gerekir.

Işık yanıyorsa; alev oluşmadığını gösterir. Valf bağlantıları kontrol edilmelidir. Servis talep edilmelidir.

Işık yanmıyorsa; kombinin herhangi bir sorunu bulunmamaktadır. Bir süre beklendikten sonra cihazı kapatıp açınız. Düzelmez ise servis talep edilmelidir.

 

5. VAİLLANT VCW ARIZA KODLARI

Kombi cihazın üzerindeki şalter açık ve kırmızı ışık yanıyor mu?

Yanmıyorsa; kombiye elektrik girişi var mı sigorta çalışıyor mu bakılmalıdır. Sigorta atıksa değişmelidir.

Işık yanıyorsa bir sorun olmadığını gösterir.

Pompa çalışıyor mu kontrol edilmelidir.

Cihazın iki pozisyonunda da çalışıyorsa bir aksaklık yok demektir.

Çalışmıyorsa kart, trafo, pompa, limit bölümlerinde sorun meydana gelmiş olabilir.  Servis talep edilmelidir.

Kombideki Üç yollu vana hareketini sağlıyor mu?

Kombi normal çalışma performansını sergiliyor demektir.

Kombide çalışam gerçekleşmiyorsa kombi basıncı 1.5 bar seviyesine ayarlanmalıdır.

 

6. VAİLLANT VUW PLUS ARIZA KODLARI

Vaillant Vuw Plus Kombi F00 Hatası ve Çözümü

Isıtma suyu ntc arızası hata kodudur. Kalorifer ısıtma suyu ntc testlerinin yapılması gerekir. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur.

Vaillant Vuw Plus Kombi F01 Hatası ve Çözümü

Kalorifer dönüş sensörü arızasıdır. Sensör kontroller yapılmalıdır. Gerekliyse değişim yapılmalıdır. Kullanıcılar bu arıza için servis randevusu talep etmelidirler.

Vaillant Vuw Plus Kombi F05 Hatası ve Çözümü

Bacalı Tipe sahip cihazlarda gazın  dışarı atıldığını kontrol eden sensör mevcuttur. Sensör arızası durumunda ekranda beliren koddur. Servis desteği gereklidir.

Vaillant Vuw Plus Kombi F06 Hatası ve Çözümü

Bacalı kombilerde iç ortama temiz hava alındığını kontrol eden sensörlerde meydana gelen arıza kodudur. Sensör testlerinin yapılması gereklidir. Servis desteği talep edilmelidr.

Vaillant Vuw Plus Kombi F10 Hatası ve Çözümü

Isıtma suyu ntc arızası hata kodudur. Kalorifer ısıtma suyu ntc testlerinin yapılması gerekir. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Uzman desteği gerektiren bir arıza kodudur.

Vaillant Vuw Plus Kombi F11 Hatası ve Çözümü

Kalorifer dönüş suyu ölçüm ntcsinde meydana gelen arıza kodudur. Sensör testleri yapılmalıdır. Servis desteği gereklidir.

Vaillant Vuw Plus Kombi F15 Hatası ve Çözümü

Atık gazın dış ortama atıldığını kontrol eden sensördür. Gerekliyse servis tarafından değişimi gereklidir.

Vaillant Vuw Plus Kombi F16 Hatası ve Çözümü

Bacalı kombilerde iç ortama temiz hava alındığını kontrol eden sensörlerde meydana gelen arıza kodudur. Sensör testlerinin yapılması gereklidir. Servis desteği talep edilmelidr.

Vaillant Vuw Plus Kombi F20 Hatası ve Çözümü

Kombinin ısıtma kısmında aşırı ısınma gerçekleştiğinde görüntülenen arıza kodudur.  Limit sensör testleri yapılmalı gerekli ise değişim yapılmalıdır. Pompa kontrol edilmelidir. Uzman desteği gereklidir.  Kullanıcıların Arıza çözümü için servis randevusu alması gereklidir.

Vaillant Vuw Plus Kombi F22 Hatası ve Çözümü

Kombide dolaşan basınç suyun bir sebeple azaldığını gösteren arıza kodudur. Gerekli sıvı kaybı kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bütün su bağlantı rekorları ve diğer bağlantılar kontrol edilmelidir.  Uzman müdahalesi ve tecrübe gerektiren bir arıza kodudur.

Vaillant Vuw Plus Kombi F27 Hatası ve Çözümü

İyonizasyon arızası anlamına gelen arıza kodudur. İyon sistemleri kontrol edilmelidir. Servis desteği gereklidir.

Vaillant Vuw Plus Kombi F28 Hatası ve Çözümü

Kombide dolaşan basınç suyun bir sebeple azaldığını gösteren arıza kodudur. Gerekli sıvı kaybı kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bütün su bağlantı rekorları ve diğer bağlantılar kontrol edilmelidir.  Uzman müdahalesi ve tecrübe gerektiren bir arıza kodudur.

Vaillant Vuw Plus Kombi F29 Hatası ve Çözümü

Valf testleri yapılmalıdır. Alev sisteminin sönmesi arızasıdır. Servis desteği gereklidir.

Vaillant Vuw Plus Kombi F36 Hatası ve Çözümü

Atık gazın tahliye edilemeyerek iç ortama yayıldığını gösteren arıza kodudur. Sensör testleri ve tahliye sistemleri test edilmelidir. Servis desteği gereklidir.

Vaillant Vuw Plus Kombi F42/F43 Hatası ve Çözümü

Kablo bağlantılarının hasar gördüğünü gösteren arıza kodudur. Sensör testleri yapılmalıdır. Servis desteği gereklidir.

Vaillant Vuw Plus Kombi F60/F69 Hatası ve Çözümü

Bu kodla kombi elektronik kart donanımında bir arıza oluştuğu anlatılmaktadır.  Kombi kart testlerinin yapılması ve gerekliyse elektronik kart değişimi yapılmalıdır. Servis müdahalesi gereklidir.

 

7. VAİLLANT VUW PRO ARIZA KODLARI

Kombi şalteri  açıkken durumdayken 0-1 ışığı yanıyor mu kontrol edilmelidir.

Eğer lamba yanıp sönüyorsa; Kombi limit sensörü fazla sıcaklıktan dolayı bekleme konumunda olduğu anlaşılmalıdır. Limit sensör testleri yapılmalı servis yardımı alınmalıdır.

Eğer cihaz 0-1 ışığı yanmıyorsa; elektrik giriş bağlantıları kontrol edilmelidir. BEv tesisatında elektrik olduğundan emin olunmalıdır.  Kablo bağlantıları anakart sistemleri kontrol edilmelidir.  Servis müdahalesi gereken bir durumdur.

Cihazdaki 2.Işık yanıyor mu?

Eğer evetse; kombi sıcak su konumunda faaliyet başlatıldığı anlaşılmalıdır. Problem olduğu anlamına gelmemektedir.

Eğer yanmıyorsa; Kombinin kış konumunda mı olduğu  kontrol edilmelidir. Oda termostadı varsa komut verme durumunda olduğundan emin olunmalıdır. Ancak arıza sürekli olarak beliriyorsa elektronik kart kontrol edilmelidir. Vaillant servisine müracaat edilmelidir.

Kombideki 4. Işık yanıyor mu?

Eğer 4 numaralı ışık yanıp sönüyorsa;

Kobinin baca sensörü çekiş algılayamamaktadır. Kesinlikle servis desteği gereklidir.

Kombi hermetik tipte bir kombiyse prosestat sensörü test edilmelidir. Servis desteğine ihtiyaç duyulmaktadır.

4. ışık eğer yanmıyorsa;

Baca çekimini kontrol eden sensör yeterli çekiş algılamadığı için devre dışı kaldığını gösterir. Servis desteği gereklidir.

Hermetik tipte ise prosestat sensöründe arıza olduğunu gösteren bir arızadır. Vaillan teknik servisi ile iletişime geçilmelidir.

Kombieki 5. Işık yanıyor mu?

Eğer bu ışık yanıp sönüyorsa; Kombi basıncının yetersiz olduğunu göstermektedir. Sensr testleri yapılmalıdır. Gerekliyse değişim sağlanmalıdır. Servis desteği gereklidir

Işık hiç yanmıyorsa; gaz valfi çalışmadığı ya da anakartta bir sorun oluştuğunu gösterir. Servis desteği gereklidir.

Kombideki 6. Işık yanıyor mu?

Eğer yanıp sönüyorsa; petek ısılarını kontrol eden sensörlerin bağlantılarında ya da kendisinde bir sorun oluştuğunu göstermektedir.

Işık yanmıyorsa; Olası nedenler,

* İyon sistemi arızası oluşmuş olabilir. Valf arızası oluşmuş olabilir.

* Vuw Pro Kombide alev oluşmuyordur. Ateşleme sistemi kontrol edilmelidir. Vaillant Kombi Servisini desteği gereklidir.

Kombideki 7. Işık aktif mi?

Eğer ışık  yanıp sönüyorsa; Kombide anakart üzerinde işlemci arızası var anlamına gelir. Cihaza reset atılması soruu çözebilir arıza devam ediyorsa anakart testleri gereklidir. Servis yardımı alınmalıdır.

Işık sürekli yanıyorsa alev denemeleri başarısız oluyor demektir. Gaz valfi ve iyon sistemleri kontrol edilmelidir.

Eğer hiç yanmıyorsa; cihazda ateşleme hiç gerçekleşmemektedir. Servis müdahalesi gereklidir.

Vaillant Kombi Teknik Servisi 1 Yıl Garantili, Hızlı ve Kaliteli Servis Hizmeti…

x