Airfel Klima Arıza Kodları

Airfel Klima Teknik Servisi 1 Yıl Garantili, Hızlı ve Kaliteli Servis Hizmeti…

Airfel Klima Çalışmıyor

Airfel marka olan klimanız çeşitli sorunlardan ötürü çalışmıyor olabilir ve bu çalışmama sorunlarının genel anlamda nedeni elektrikten kaynaklanmaktadır. Öte yandan ünitenin fişi priz ile temas etmiyor olabilir ve sigorta atması da bu sorunun nedeni olabilmektedir. Bunun dışında ise uzaktan kumandanın pilleri de bitmiş olabilmektedir.

Çözümü

Kombinizin detaylı olarak elektrik tesisatını kontrol etmeniz son derece önemlidir. Eğer gözle görülür ve bireysel olarak yaptığınız tespitler sonuç vermiyorsa, bu konuda firmamızdan yardım alabilirsiniz. Kumandanızın pillerinin değişmesini sağlayarak da sorunun çözülmesi sağlanabilir. Ancak herhangi bir şekilde bu sorunlara çözüm bulamıyorsanız, bu konuda firmamızın hizmetlerinden istediğiniz gibi yararlanabilirsiniz.

Airfel Klima Soğutma Modunda Oda Sıcaklığı Düşmüyor Hatası

Klimanız soğutma modundaysa ve odadaki sıcaklık herhangi bir şekilde düşmüyorsa, bu konuda sıcaklık ayarlarında atlanan sorunlar, güneş ışığının herhangi bir engele takılmadan odaya nüfuz etmesi, kapı ve perdelerin açık olması, oda içerisinde saç kurutma makinesi, elektrikli fırın ve bunlara benzer aletlerin kullanılması ve hava filtresinin tıkalı olması gibi durumlar söz konusu olabilmektedir.

Çözümü

Klimanızın soğutma yapmaması durumlarında, öncelikle klimanızın hava filtresi ve soğutma için gerekli olan her türlü aksam kontrol edilmelidir. Eğer soruna çözüm sağlayamıyorsanız, bu konuda Airfel klimanızın sorunları çözmek adına firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Airfel Klima Isıtma Modunda Oda Sıcaklığı Yükselmiyor Hatası

Airfel klimanızın ısıtma modunda olmasına rağmen, oda sıcaklığının yükselmesine dair herhangi bir işlem yapmıyorsa, bu konuda sıcaklık ayarlarında, kapı ve perdelerin açık olması, dış hava sıcaklığına bağlı etkenler, klimanın donması gibi sorunlar ve cihazın donma koruma modunda olup ya da olmaması gibi problemler meydana gelmiş olabilir.

Çözümü

Klimanızın ısıtma modundaki arızalar için bireysel olarak sadece kontrol işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kontroller sonucunda problem giderilmezse, bu konuda firmamızdan yardım alabilir ve sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Sorunun çözülmesi adına ise firmamız size en kısa sürede çözüm sağlayarak, mağduriyetinizi başarılı bir şekilde giderecektir.

Airfel Klima Odada Koku Var Hatası

Airfel klimanız nedeniyle odada bir koku olduğunda şüpheleniyorsanız, öncelikle odada kokuya etken olacak herhangi bir maddenin olmadığına ve nem nedeniyle koku yapmadığına emin olun. Bu gibi sorunlardan ötürü klimadan kaynaklı sorunlar oluşabilmektedir.

Çözümü

Klimanın nemlendirmesinden ötürü kokan herhangi bir madde yoksa, bu konuda herhangi bir müdahalede bulunmadan hemen servisimiz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Aksi halde kendi müdahaleleriniz çeşitli sorunların ortaya çıkmasına ve klima aksamlarının zarar görmesine neden olabilmektedir. Bu konuda sizlere her zaman için en iyi şekilde çözüm sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Hemen iletişime geçerek kısa sürede sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Airfel Klima Gürültülü Çalışıyor Hatası

Airfel klimanızın gürültülü bir şekilde çalışması adına çeşitli sorunlar ya da çeşitli çalışma durumları neden olabilir. Genel anlamda Airfel klimalarda sıkışmış gibi bir hava sesi varsa ısıtma işlemi devam ederken, buz çözülme işleminin hemen ilk kısmında ve bu işlemin bitiminde söz konusu olayların gerçekleşmesi söz konusu olabilmektedir.

Çözümü

Airfel klimanızın gürültülü çalışması durumları normalin dışında ise bu konuda firmamızdan yardım almanız gerekebilir. Şüphe duyduğunuz ses ve gürültüler nedeniyle bu durumdan şikayetçiyseniz, firmamızdan yardım alabilirsiniz. Firmamız bu konuda size en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Öte yandan firmamız bu sorunu kesin olarak giderecektir.

Airfel Klima Mekan Homojen Şekilde Havalanmıyor

Klimanızda oluşan mekanın homojen şekilde havalanmıyor olması sorunu, klimanızın hava kanatlarından meydana gelebilmektedir. Bunun yanı sıra klimanın hava sağlayan kanallarında çeşitli arızalar veya aksaklıklar meydana gelmiş olabilmektedir.

Çözümü

Klimanızın ortamı etkili ve eşit bir şekilde havalandırmıyor olması konusunda, yapmanız gereken tek şey, havalandırma kanatlarını kontrol etmektir. Eğer gözle görülür herhangi bir sorun saptanmıyorsa, bu konuda sorunun çözümü adına firmamıza danışabilirsiniz. Firmamız her türlü klima arızası ve sorunu adına size profesyonel destek sağlayacaktır ve sorunlarınızın en kısa süre içerisinde giderilmesi adına sizlere başarılı ölçüde çeşitli hizmetler sağlamaya çalışacaktır.

Airfel Klima Power Sürekli Yanıyor Hatası

Klimanızın power kısmının sürekli olarak yanıyor olması, oda sensöründen kaynaklanan bir arızayı belirtmektedir. Söz konusu sensör ve klima arasında herhangi bir iletişim meydana gelmiyor olabilir veya bunun yanı sıra söz konusu sensörde çeşitli sorunlar ortaya çıkmış olabilir.

Çözümü

Klimanızda meydana gelen sensör hatalarında herhangi bir çözüm şansınız bulunmamaktadır. Bu nedenle power sürekli yanıyor hatasının çözümü adına firmamızdan yardım almanız gerekebilir. Bu gereklilik nedeniyle sizlere en iyi şekilde hizmet verecek olan firmamız, klimanızın her türlü sorununu kısa süre içerisinde gidererek, bu konuda kesin ve net bir sonuç almanız için size yardım sağlayacaktır.

Airfel Klima Power: Sürekli Yanıyor TIMER: 4 Kez Yanıp Sönüyor Arızası

Söz konusu arıza hatası meydana geldiğinde iç ünitede yer alan boruda bulunan sensörde yani evaporatör sensöründe bir arıza meydana geldiği belirtilmektedir. Bu arızanın sebebi çeşitli temassızlıklar veya bu temassızlıklardan kaynaklanan iletişim kopuklukları olabilir.

Çözümü

Klimanızda gerçekleşen bu sensör hatasında, bireysel olarak kullanıcı bazında herhangi bir müdahale yetkiniz ya da beceriniz bu konuda yetersiz kalacaktır. Bu nedenle söz konusu sorunun çözümü adına firmamızdan yardım almanız, sizin için daha mantıklı ve daha sağlıklı bir karar olarak sorunun çözümü için fayda sağlayacaktır.

Airfel Klima Power 3 Kez Yanıp Sönüyor Hatası

Airfel klimaların önemli parçalarından biri olarak karşımıza çıkan drenaj pompası, klimanın iç kısımlarında yer alan bir parçadır ve bu parçanın zarar görmesi nedeniyle klimanızın power kısmında 3 kez yanıp sönme gibi durumlar sorun olarak karşınıza çıkabilmektedir.

Çözümü

Drenaj pompasında meydana gelen herhangi bir sorunu kendi başınıza çözmeniz mümkün olmayabilir. Bu durumun çözülmesi açısından ise yapmanız gereken tek şey, hemen firmamızla iletişim kurmaktır. Firmamız sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır ve söz konusu sorunun çözümü adına gerekli olan tüm şartları sağlayacaktır. Hemen firmamıza ulaşarak sorunu çözüme ulaştırabilirsiniz.

Airfel Klima E1 Hatası

Klima, sistemleri gereği kendi bazı durumlarda korumaya almaktadır. Bu durumlardan biri ise kompresör basıncının yüksek olmasından kaynaklanan bir durumdur. Eğer klimada kompresör basıncı meydana gelirse, haliyle klima kendini bir koruma mekanizması içine hapsetmeye çalışacaktır ve bu nedenle çalışmama gibi bir sorun ortaya çıkabilmektedir.

E1 Çözümü

Klimanızdan E1 arıza kodu olduğuna dair bir işaret alıyorsanız, bu konuda kompresörle ilgili yapabileceğiniz çok bir müdahale yoktur. Bu nedenle teknik destek almak ve bu konuyu profesyonel yöntemlerle çözüme kavuşturmak amacıyla firmamızdan yardım alabilirsiniz. Bu konuda firmamız siz değerli müşterilerimizin hemen bir telefon kadar uzağında size hizmet sağlamak için beklemektedir.

Airfel Klima E2 Hatası

Klimalar çeşitli şartlar ve çeşitli nedenlerden ötürü donma gibi tehlikeler ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu nedenle klimanızda belirmekte olan E2 hatası ise iç mekanizmada yer alan boru sensörünün donmaya karşı kendini korumaya aldığını ifade etmektedir.

E2 Çözümü

Klimanızın ekranında yer alan E2 hatasının çözümü adına daha çok teknik detay ve bilgi donanıma sahip olmanız gereklidir. Bu durum nedeniyle E2 sorunun çözümü adına firmamızdan yardım alabilirsiniz. Firmamız hemen hızlı bir şekilde, evinize profesyonel ustalarıyla birlikte intikal ederek, söz konusu sorunun en kısa süre içerisinde çözülmesi adına size yardımcı olacaktır. Bu nedenle hizmetlerimize güvenebilme tereddüdü yaşamanız söz konusu değildir.

Airfel Klima E3 Hatası

Klimanız için yeterli basınç durumlarının sağlanmaması durumlarında ortaya çeşitli sorunlar çıkmaktadır. Airfel kombilerde belirmekte olan E3 hatası ise alçak basınç arızasını bildiren ve bu nedenle klimanızın yeterli alçak basınç seviyesine getirilmesini belirten bir arıza kodudur.

E3 Çözümü

Airfel klimanızın E3 sorunun çözümü tam olarak teknik serviste yani firmamızda saklı olarak bulunmaktadır. Bu nedenle bu konu hakkında firmamızla iletişime geçmeniz sizin için hem daha sağlıklı hem de daha mantıklı bir karar olacaktır. Halihazırda bulunan sorunu firmamıza ilettiğiniz andan itibaren ekiplerimiz yola çıkacaktır ve sorunun çözümü adına sizlere gerekli olan her türlü imkanı sağlayarak, sorunu çözüme kavuşturacaktır.

Airfel Klima E4 Hatası

Klimanızda bulunan kompresörün aşırı ısınmasından kaynaklı sorunlarda, klimanızın ekranında E4 hatası yer alabilmektedir. Bu aşırı ısınma, birçok faktöre bağlı olarak gelişebilmektedir ve bu nedenle de klimanızın geçici olarak arıza vermesine sebep olabilmektedir.

E4 Çözümü

Eğer klimanızda meydana gelene  E4 hatasını çözüme kavuşturmak istiyorsanız, öncelikle bu konu hakkında klimanızın herhangi bir bölgesinde müdahale etmemeniz gerekmektedir. Söz konusu müdahale nedeniyle sorun daha da büyük bir hal alabilir ve bunun yanı sıra farklı sorunlarda ortaya çıkabilir. Bu konuda sizin yapmanız gereken en iyi işlemin, hemen firmamızın telefon numaralarını çevirmek ve bu konu hakkında firmamıza danışmak olduğunu söyleyebiliriz.

Airfel Klima E5 Hatası

Klimanızın önemli parçalarından biri olan dış ünitede yer alan boru sensörü, zaman zaman çeşitli aksaklıklardan ötürü arıza verebilmektedir. Bu nedenle dış üniteden kaynaklanan boru arızalarında klimanızın ekranında E5 hata kodunu görebilmeniz mümkün olacaktır.

E5 Çözümü

Kombinizin ekranında yanmakta olan E5 hatasının çözümü adına, bu konuda yapmanız gereken en önemli hamlelerden birisi, bu sorunu kendi başınıza çözmeye kalkmamaktadır. Bu durum klimanızda yer alan diğer parçalarında etkilenmesine ve sorunun daha da büyük bir hal almasına neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına klimanızın sorununu gidermek için servisimizden alacağınız yardımlar sizin için daha mantıklı bir seçenek olacaktır.

Airfel Klima E6 Hatası

Kombinizin dış ünitesinde yer alan boru kısmında arıza meydana geldiğinde klimanızın ekranında E6 hatası belirebilmektedir. Söz konusu hata nedeniyle herhangi bir temassızlık veya ana kartın belirli kısımlarında gelişmiş olan arızalar, klima tarafından kullanıcıya ve servise bildiriliyor olabilmektedir.

E6 Çözümü

Klimanızın ekranında beliren E6 hatasının çözümü adına, yapmanız gereken en önemli hamlelerden biri klimanızın o halde kalmasını sağlamaktır. Klima kullanıcısı veya amatör servisler nedeniyle sorunun daha da büyük bir hal alması olası bir durumdur. Bu durum ile karşılaşmamak adına firmamızdan yardım almanız sizin için daha iyi olacaktır. Ekiplerimiz en kısa süre içerisinde bu sorunu çözüme kavuşturacaktır.

Airfel Klima E7 Hatası

Klimanızın ekranında E7 hatası yanıyorsa, bu hata kodu klimanızın faz arızalarını anlatan bir arıza kodudur ve bu nedenle söz konusu arıza nedeniyle faz kontrolü yapılmalıdır veya klimanızda bulunan elektronik kartın, detaylı bir şekilde gözden geçirilmesi, sorunun ne gibi durumlardan kaynaklandığının daha açık bir şekilde anlaşılmasına neden olabilir.

E7 Çözümü

Klimanızın ekranında yanan E7 sorunu adına bireysel olarak bir müdahale şansınız yoktur ve servisimiz kesinlikle böyle bir duruma onay vermemektedir. Söz konusu sorunun çözülmesi adına hemen bir telefon vasıtası ile bizimle iletişime geçmeniz sizin için daha mantıklı bir tercih olacaktır. Bu konuda her zaman için firmamızın profesyonel hizmet verdiğini söyleyebiliriz.

Airfel Klima Teknik Servisi 1 Yıl Garantili, Hızlı ve Kaliteli Servis Hizmeti…

x