Vestel Klima Arıza Kodları

Vestel Klima Teknik Servisi 1 Yıl Garantili, Hızlı ve Kaliteli Servis Hizmeti…

Ev veya işyerinde Vestel klima kullananlar için servis hizmetimiz sayesinde bakım, onarım, montaj veya yedek parça değişimi gibi pek çok farklı konuda kaliteli hizmet alınmasını sağlamaktayız. Cihazınızın özellikle periyodik olarak bakımının yapılmaması ve uzun süreli çalışması durumunda arıza vermesi söz konusu olacaktır. Oluşan arıza durumunu incelemeniz için klimanızın ekranında beliren arıza kodlarını kullanabilirsiniz.

Sistem üzerinden sizlere sunmuş olduğumuz bilgiler sayesinde Vestel klima arıza kodları hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilir ve oluşan arızaya karşı yapmanız gereken işlemler konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Cihazda oluşan farklı sorunlara karşı beliren arıza kodları cihazın nasıl düzeltileceğine dair bilgi alınmasını sağlamaktadır. Bu nedenle yaşadığınız sorunla karşı sistem üzerinden bilgi alabilir ve düzelmesi için önerilen şekilde işlem yapabilirsiniz.

Vestel Klima Arızaları

E1 – Display ve kart arası bağlantı hatası
E2 – İç Ünite Oda sensörü hatası
E3 – İç Ünite boru sensörü
E4 – İç Ünite fan hatası
E5 – Gaz kaçağı
E6 – Voltaj düşük Veya yüksek
E7 – Elektronik kart hafıza silinmiş
88 – Elektrik kesintisi sonrası 3 dakika korum

Vestel STV 42 Arıza Kodları

E1 – Basma hattında yüksek sıcaklık
E2 – Kompresör aşırı akım çekiyor..
E3 – Faz hatası
E5 – Alçak basınç koruması  (Dış ünitede 301 no’lu soketi köprüle)
E6 – İç ünite buzlanma koruması…

Not : E1 aşırı gaz miktarı evaparatör kirlenmesi iç dış fan motorları bloke E2 kompresör uçları yanlış faz eksikliği E6 iç ünite evap kirli kullanım sıcaklığı düşük ortam aşırı soğuk olabilir.

Vestel s 28 ve s 45

E1 – Iç ünite sensörü
E2 – Otamatik panel kapağı açık veya kapanmamış
E5 – Evap sensörü
E6 – Kondanser sensörü

Vestel fs 42 İç Ünite

ff01 – İç ünite buz koruması
ff02 – Dış ünite hatası soğutmada
ff03 – Soğutmada yüksek sıcaklık koruması
ff04 – Yüksek sıcaklık koruması ısıtmada
ff05 – Isıtmada dış ünite hatası
ff06 – Yüksek basınç koruması
ff07 – Oda sensörü ff08…… Iç ünite boru sensörü
ff09 – Dış ünite boru sensörü

Dış Ünite Kart Üzerindeki Ledlerin Yanıp Sönmelerine Göre

LED 5+1 – YANLIŞ FAZ
LED 5+4+1 – EKSİK FAZ
LED 3+1 – YÜKSEK BASINÇ KORUMASI
LED 5+3+1 – ALÇAK BASINÇ KORUMASI
LED 4+3+1 – AŞIRI ISINMA KORUMASI
LED 5+4+2+1 – AŞIRI YÜK KORUMASI
LED 3+2+1 – DIŞ ÜNİTE BORU SENS.
LED 5+3+2+1 – BUZLANMA KORUMASI
LED 5+4+3+1 – DEFROST KORUMASI
LED 2+1 – KOMP ISITICI AKTİF
LED 5+2+1 – BYPASS VALFİ AKTİF

Vestel lcd ekranlı klima ekran yanıp sönerek hata kodunu gösterir…

88 – Elk kesinti koruması
e2 – İç ünite sensör
e3 – İç ünite boru sensör
e4 – İç ünite fan
e5 – Gaz kaçağı
e6 – Voltaj düşük/yüksek
e7 – Elktronik kart hafıza silinmiş…

Vestel led display li klima

Oparasyon ledi (1)
Timer ledi (2)
Fan ledi (3)
Turbo ledi (4)

Ledlerin yanıp sönmesi ile arıza kodu bulunur

Led 2 – İç ünite sens.
Led 1+2 – İç ün. Boru sens.
Led 3 – İç ünite fan
Led 1+3 – Gaz kaçağı
Led 1+4 – Voltaj yüksek/alçak
Led 1+2+3+4 – elektronik kart hafızası silinmiş

Vestel Klima Bakım Hizmeti

Servisimiz sunmuş olduğu kaliteli hizmetler sayesinde kullanmakta olduğunuz Vestel klimanın periyodik olarak bakımını talep etmeniz durumunda yapmaktadır. Profesyonel ekibimiz bakım işlemlerini yaparken özellikle cihazınızın gerekli kontrollerini de sağladığından oluşabilecek her türlü arıza durumuna karşı cihazın daha uzun süre sorunsuz olarak çalışmasını sağlamaktadır.

Özellikle cihazınızın periyodik olarak bakımının yapılması daha yüksek performans ile uzun süreli kullanım imkanı elde etmenizi sağlamaktadır. Bu nedenle %100 müşteri garantisiyle yapmış olduğumuz çalışmalar sayesinde kullanmakta olduğunuz cihazlardan yüksek performans elde edebilir ve daha uzun süre sorun yaşamadan aynı cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Vestel Klima Servis Hizmeti

Uzun yıllardır yapmış olduğumuz çalışmalar sayesinde Vestel klima servisi olarak profesyonel hizmet sunmaktayız. Bakım, montaj, onarım, yedek parça veya tamir işlemleri konusunda servisimiz yapmış olduğu çalışmalar sayesinde garantili hizmet vermektedir. Cihazınızın modeline göre yapılacak olan işlemler konusunda yeterli bilgi ve deneyime sahip olan ekibimiz herhangi bir sorun yaşanmadan daha uzun süre cihazın kullanılmasını sağlamaktadır.

Yapılacak olan işlemler konusunda gerekli kontrollerin sağlanması ile cihazın asıl sorununun belirlenmesinin ardından duruma müdahale edilmektedir. Özellikle uzun yıllardır kullanmakta olduğunuz klimaları düzenli olarak bakımının yapılmaması daha fazla sorun ile karşı karşıya kalmanıza neden olacağından bu konuda sizlere sunmuş olduğumuz servis hizmetlerinden yararlanarak sorunların düzeltilmesini talep edebilirsiniz.

Vestel Klima Yedek Parça Değişimi

Cihazda oluşan sorunun parça kaynaklı olması halinde yapılacak olan yedek parça değişimi ile cihazın yeniden çalışır duruma getirilmesi mümkündür. Bunun için servisimiz orijinal yedek parça desteğiyle cihazınızın daha yüksek kaliteyle çalışmasını sağlamaktadır. Özellikle orijinal yedek parça seçeneği ile yapılacak olan onarım işlemleri sonrasında cihazınızı daha uzun süre sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Cihaz üzerinde yapılacak olan kontroller sırasında ekibimiz arızanın parça nedeniyle veya farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkıp çıkmadığını kontrol etmektedir. Alınan sonuca göre yapılacak olan işlemler ile cihazınız yeniden çalışır durumda sizlere teslim edilmektedir.

Vestel Klima Servisi Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler

Kullanmakta olduğunuz klimanın arıza vermesi durumunda öncelikle servisi aramadan önce cihazınızı kontrol etmeniz gerekir. Cihazın ekranında beliren hata kodu sayesinde oluşan probleme dair daha detaylı bilgiye sistem üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle küçük çaplı problemlerde teknik destek almadan da sorunu çözebileceğiniz için bu konuda sistemi üzerinden hata kodlarına dair merak ettiğiniz her türlü bilgiye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Her hata kodu için yapılacak olan müdahaleler değiştiğinden özellikle cihazda oluşan sorunun belirlenmesi gerekir. Beliren hata kodu cihazınızın sorununun bağlantıdan veya cihazdan olup olmadığını anlamanızı sağlayacaktır. Bu sayede sistem üzerinden daha detaylı bilgi alabileceğiniz gibi danışmanlık hizmetlerimizden yararlanarak yaşadığınız probleme dair bizlere ulaşın sağlayarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Müdahale edemeyeceğiniz durumlarda servisimizi arayarak profesyonel yardım talep edebilirsiniz.

Vestel Klima Kesintisiz Destek Hattı

Servisimiz 7/24 destek hattı ile yaşamış olduğunuz her türlü sorunda sizlere yardımcı olmaktadır. Arıza, bakım, onarım, montaj veya yedek parça değişimi gibi pek çok farklı konuda servisimizi arayarak hizmet talep edebilirsiniz. Destek hattımız üzerinden veya danışmanlık hizmetimiz için servisimizi arayarak merak ettiğiniz konularda bilgi alabilir veya hizmetlerimizden yararlanmak için taleplerinizi bizlere iletebilirsiniz.

Yeterli sayıdaki uzman ekibimiz ile yapmış olduğunuz talepleri en kısa süre içerisinde karşılamaktayız. Klimanızda yaşanan arıza durumlarında ekibimiz son sistem teknolojiye sahip ekipmanlar ile durumun kısa sürede çözülmesini ve cihazın yeniden çalışır durumda teslim edilmesini sağlamaktadır.

Vestel Klima Servis Fiyatları

Servisimiz sunmuş olduğu garantili hizmet sayesinde müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Yapmış olduğumuz çalışmalarda cihazınızın yüksek performans ile daha uzun süre çalışması için sizlere yardımcı olmaktayız. Uygun fiyat seçeneği ile sunmuş olduğumuz hizmetler sayesinde yaşadığınız her türlü problemde servisimizden hizmet talep edebilirsiniz.

Cihazınızın arıza vermesi durumunda ekranında beliren hata kodları cihazda oluşan problem hakkında bilgi almanızı sağlamaktadır. Bu nedenle cihazda oluşan sorun hakkında bilgi almak için ekrana bakabilir ve beliren koda göre duruma müdahale edebilirsiniz. Vermiş olduğumuz hizmetlerde taleplerinize göre hizmet bedeli değiştiğinden bu konuda daha detaylı almak için servisimize ulaşabilirsiniz.

Vestel Klima Teknik Servisi 1 Yıl Garantili, Hızlı ve Kaliteli Servis Hizmeti…

x